Ginkgo biloba çayı
Ginkgo biloba çayı

Zinde kalmak için iyi bir uyku, iyi bir beslenme, stressiz yaşam ve düzenli spor çok önemli. Eğer sabah yataktan kalktığınızda halsiz ve bitkin hissediyorsanız, sürekli uyku hali yaşıyorsanız bunun hem fiziksel hem psikolojik sebepleri olabilir. Elbette uzman bir doktorla görüşmek çok önemli. Ancak doktora gitmeden önce denenmesi gereken birkaç öneriden biri de zinde kalmak için içilen bitki çayları. Vücudumuzdaki işleyişlere iyi gelen, stresten uzaklaştıran ve enerji veren bitki çayları gücünü doğadan alıyor.

Ayvalı adaçayı
Ayvalı adaçayı

Ayvalı Adaçayı

  • 1 avuç adaçayı
  • 2 adet karanfil
  • 1 çubuk tarçın
  • 1 ayva

Ayvayı yıkadıktan sonra kabuklarını soymadan, çekirdeklerini çıkarmadan tarçın ve karanfil ile birlikte suda kaynatınız. Ardından adaçayını ilave edin ve kısık ateşte 2 dakika kadar kaynattıktan sonra altını kapatınız. Çayınızı süzdükten sonra isterseniz bal ile tatlandırarak tüketebilirsiniz.

Bilişsel gücü arttırdığı bilinen adaçayı ayva ile birleştiğinde aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yarayacaktır.

Sarı Kantaron Çayı

Kas gevşetici özelliği olan sarı kantaron, mide rahatsızlıklarına iyi geldiği gibi aynı zamanda enerjinizi ve vücut direncinizi arttırır.

Sarı Kantaron çayı
Sarı Kantaron çayı

Karışık Bitki Çayı

  • 2 adet karanfil
  • 1 küçük parça zencefil
  • 10 adet nane yaprağı
  • 1 tatlı kaşığı yeşil çay

Bütün bitkileri https://www.ews.com.tr/ews-porselen-isiya-dayaniklii-renkli-sapli-kucuk-demlik adresinden bulabileceğiniz küçük bir süzgeçli demlik içine koyunuz ve üzerine kaynar su ilave ediniz. Kendi kendine 10 dakika dinlenerek demlenmesinizi bekleyiniz. Birkaç damla limon ilave ederek tüketebilirsiniz.

EWs porselen ısıya dayanıklı renkli saplı küçük demlik
EWs porselen ısıya dayanıklı renkli saplı küçük demlik

Kırmızı Meyve Çayları

İçerdikleri antioksidanlar ile birlikte vücuda bir çok faydası olan kırmızı meyveler vücudu zinde tutmaya yardımcı oluyor.

Ihlamur Çayı

Hem hazmı kolaylaştırır, hem kilo vermeye yardımcıdır, hem de vücut direncini arttırır. Lezzeti ve hoş kokusuyla rahatlamanıza da yadımcı olur.

Ginko Biloba

Hafızayı güçlendirir, konsantrasyonu arttırır. Halsizlik ve yorgunluğu gidermek için en çok kullanılan bitkilerden olup, oldukça faydalıdır.

Ginseng ve Tarçın Çayı

Yorgunlukla savaşan ve güç veren ginseng, özellikle tarçın ile birleştiğinde etken maddesi açığa çıkıyor ve gücü artıyor. Aynı zamanda tarçın, çayınıza ayrı bir lezzet katacak, hoş bir aroma kazandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*