Yemek odanız aile yemekleri için bir merkez olarak hizmet etmelidir. Yemek odanıza yeni ve çağdaş tasarım fikirleriyle hak ettiği dekoru verebilirsiniz.

Yemek odanızda daha az karışıklık ve çağdaş bir görünüm istiyorsanız hakikat yerdesiniz. Ucuz bir tadilat için, duvarlarda yahut yerde yeni bir boya mükemmeller yaratabilir yahut beş dakikalık bir yenilikle masa örtüleri, kilimler yahut öbür modüller değiştirebilir.

Süratli ipucu: Rastgele bir büyük mobilya satın almadan evvel, yerin akışını bozmayacağından emin olmak için boyutlarını ölçün ve odanızda nasıl duracağını görmek için ana sınırlarını çizin. Başlamaya hazır mısınız? Gereksiniminiz olan tüm ilham için bu harika yemek odalarına göz atın.

Yeni duvar kağıdı

Sevdiğiniz, yeni bir duvar kağıdı ile yemek odanıza eksiksiz bir çağdaşlık katabilirsiniz. Duvarın yalnızca üst yarısını kaplamak da daha tasarruflu bir seçim yapılmasını sağlar.

Beyaz taban

Klasik beyaz duvarları değiştirmek ne yazık ki güç. Lakin parlak ve pak bir yer dekorun geri kalanında boş bir tuval misyonu görebilir. Tıpkı vakitte odanın daha büyük hissetmesine yardımcı olabilecek doğal ışığı yansıtmaya da yardımcı olur. Sıcak ve davetkar hissetmek için beyaza yakın gri bir renk tonu seçin.

Parlak renkler

Sandalyeleriniz için bu güneşli sarı yahut davetkar bir pembe üzere beklenmedik bir renk seçimi yaparak yemek odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Konuklarınız oturmakta tereddüt etmeyeceklerdir.

Yuvarlak masa

Köşeli modüllerle dolu bir oda sıkışık hissettirebilir, bu nedenle dinamik bir dokunui için yuvarlak bir yemek masası seçin. Ayrıyeten, dar yemek odaları için olağanüstü bir seçim olacaktır.

Renkli tabanlar

Duvarları yine boyamak yerine, büyük bir tesiri olan bir dokunuş için yer rengini değiştirin. Örneğin parlak bir turkuaz rengi yemek odanıza çağdaş bir hava katacaktır.

Kalın masa örtüsü

Yemek odanızın görünümünü süratlice değiştirmek için masa örtünüzü değiştirin. Bunun üzere parlak renkli bir çiçek deseni tıpkı vakitte kaçınılmaz lekeleri gizler ve koyu bir renkten daha güzel dökülür.

Beklenmeyen dokunuşlar

Masa ve sandalyeler yemek odanızın odak noktası olarak fonksiyon görür lakin odanızın geri kalanına da dikkat etmeniz gerekir. Beklenmeyen bir şey yapın, tavanınızı farklı bir renge boyayın ya da yemek sandalyelerinize yastıklar koyun yahut farklı bir halı seçimi yapın.

Aynalar

Yemek odanıza sanatsal bir dokunuş yapmak istiyorsanız çeşitli aynalar seçerek buna başlayabilirsiniz. Küçük bir yemek odasının etrafına yerleştirilmiş aynalar mum ışığında yenilen akşam yemeklerini daha hoş hale getirecekler.

Aile fotoğrafları

İşte yemek odası duvarlarınız için diğer bir kolay seçenek: Aile fotoğraflarınızı olağanüstü çerçevelerden oluşan bir kolajla sergielyin. Meskeninizde, Instagram hesabınızdakinden daha düzgün görünecekler.

Canlı perdeler

Bu odadaki masa ve avizeler dikkati üstlerine çekmesine karşın, yeri hayata geçiren ve unutulmaz kılan şey canlı perdeler.