Geçtiğimiz yıllarda yalnızca yaz mevsimi dekorasyonunda kullanılan turuncu renk, artık kış aylarında da sıklıkla karşımıza çıkıyor. Sevinçli hava yaratmasıyla bilinen bu rengin kullanıldığı her alanın gücünü anında yükseltme üzere bir tesiri bulunuyor. Mesken dekorasyonuna itimat, memnunluk ve sevinç veren turuncu, güçlü gücüyle kullanıldığı alanlara sıcaklık getiriyor. Bilhassa karanlık kış aylarının kasvetini dağıtan bu sıcak renk, olumlu gücün de kaynağı olarak nitelendiriliyor. Kırmızı ve sarının karışımından meydana gelen turuncu, kullanım biçimine nazaran yerde odak noktası haline gelebildiği üzere küçük ayrıntılarla yere hareket katma özelliğine de sahip.

– Klasik ve çağdaş her şekil mesken dekorasyonunda rahatlıkla kullanılabilen turuncuyu; mavi, kahve tonları, turkuaz, gri, yeşil, siyah, krem, bej ve beyaz renkler ile dengeleyebilirsiniz.

– Çoka kaçılmadan kullanıldığında canlı bir atmosfer elde edilmesini sağlayan bu rengi oturma gruplarınızda ve koltuklarınızda tercih edecekseniz; açık renkli duvar, perde, halı ve aksesuarlar kullanmalısınız.

Estetik ve ergonomi bir ortada

Oturma kümelerinde turuncuyu tercih edeceklere sade çizgileri ve derin oturumuyla estetik ve ergonomiyi bir ortaya getiren kanepeler tercih edebilir.

Turuncunun sıcaklığı Retro çizgilerle birleşiyor

Retro çizgiler taşıyan ve renkleriyle her mobilyaya ahenk sağlayacak halde tasarlanan Uno’nun farklı renk ve dokulardaki kumaş seçenekleri, oturma odalarını cazibe merkezi haline dönüştürmeye aday.

Ahşap aksesuarlarla dengeleyin

Canlı turuncu rengi dengeleyeceğiniz Buka aksesuarları, dekorasyonunuzda istediğiniz etkiyi yaratmanızı sağlayacak. Ahşap şamdanlardan açık renkli halı ve yastıklara kadar birçok alternatif dekorasyonunuzda turuncuyu gerçek kullanmanıza yardımcı olacak.