Açık raf mutfak düzeni
Açık raf mutfak düzeni

Bugün pek farkında olmasak da insanların evlerinin içinde en fazla zaman geçirdiği yerlerden birisi aslında mutfak olduğunu diyebiliriz. Şöyle bir düşünün bakalım salona veya özel bir odanıza yapmış olduğunuz dekorasyon fikirlerinin birini mutfak için de yapmayı düşündünüz mü? Aslında mutfak da bir o kadar dekorasyon yapılması için kendisine değer verilmesi lazım olan yer. Şimdi nasıl bir dekoratif görüntü oluşturabiliriz ona bakalım.

Tencere ve Tava Askıları

Bugüne kadar aklınıza gelen bütün mutfak tasarımını gözden geçirin. Hepsinin tipik özelliği nedir? Tabi ki de mutfak araç ve gereçlerinin hepsi bir dolabın içinde saklanıyor olması. Fakat günümüzde şu an için yavaş yavaş popüler olmaya başlayan tencere ve tavaların dışarıda asılı bir şekilde durması. Bu şeklin çok büyük avantajları olduğunu unutmayalım. Estetik açısından sizlere harika bir görüntü verecektir. Bu görüntüye sahip olmanızdaki en büyük etken iste tencere tavalarınızın şık olması. Özellikle granit olması büyük bir avantaj olacaktır sizler için.

Demoonji pembe gri 30 cm franit tava
Demoonji pembe gri 30 cm granit tava

Neden Tencere Tava Askıları Kullanmalıyım?

Mutfağınız için dekoratif bir görüntü oluşturmak isterseniz, sizi diğerlerinden ayırt edici bir yanınızın olması gerekmektedir.  İlgi çekici dikkat çekici olması en önemli detaydır. Mutfağınıza uğrayan birisinin dikkatini ilk olarak askılıklar çekecektir. Diğer bir sebep ise mutfağınızın büyük olması da kullanma açısından bir avantaj olacaktır. İstediğiniz parçayı hemen elinizin altında bularak kolaylıkla ulaşabileceğiniz yerde olmasıdır.

Mutfak Adası Oluşturarak Tencere ve Tavalarınızı Yerleştirmek

Mutfağınızın tezgah kısmına yakın bir yere mutfak adası oluşturmak sizlere çalışma alanı olarak ayrı bir alan sağlamış olacaktır. Bu alandan faydalanarak alt kısmına yapacağınız bir çekmece yardımı ile o bölgeyi tamamen kullanmış olduğunuz tencere ve tavalara ayırın. Sizler için mutfak tezgahınıza ekstra bir alan oluşturmuş olursunuz. Mutfağınız için ve karışık olmayan bir dekoratif oluşturmuş olursunuz.

Mutfak adası düzeni
Mutfak adası düzeni

Açık Raflar İle Detay

Günümüzde en popüler olmaya başlayan durumlardan birisi olmaya başlayan açık raflar ile sadece tencere ve tavanızı duvara dayalı şekilde olan açık raflarınız ile sizlere gözünüze hitap edecek şekilde tasarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*