TV ünitesi için saksı çeşitleri
TV ünitesi için saksı çeşitleri

Evlerde en çok vakit geçirilen yerlerin başında salonlar gelir ve bu salonlarda kitap okunur, sohbet edilir, televizyon izlenir. Bu en çok vakit geçirilen yerleri daha şık hale getirip, çiçeklerle aynı havayı paylaşıp renklendirmek mümkündür.

M ayaklı küçük saksı
M ayaklı küçük saksı

Çeşit çeşit şekillerde ve renklerde dekoratif saksılar alınıp televizyon ünitesinin en güzel köşesine koyabilirsiniz. Eğer vaktiniz çoksa canınız sıkılıyorsa ve kendiniz bir şeyler yapıp kullanmayı seviyorsanız neden bu saksıları da kendiniz yapmayı denemiyorsunuz ki? O zaman gelsin size küçük tavsiyeler…

Kullanılmayan Yoğurt Kapları 

Herkesin muhakkakki evinde bitmiş çöpe atılacak yoğurt kapları vardır. Neden onları dönüştürüp kullanmıyorsunuz?

Boyama 

Yoğurt kapılarının etrafını yağlı boyalarla boyayarak ve üstüne desenler çizerek farklı bir görüntü elde edebilir ve içine sevdiğiniz çiçeklerden ekerek televizyon ünitesinde bir görsel şölen yaratabilirsiniz.

İplerle Sarma 

İplerle sarma da farklı bir kendin yap versiyonudur. Yoğurt kapılarının etrafını süslemeler için kullanılan iplerle (jüt ip, muz lifi…) sararak ve üstüne boncuklar, taşlar yapıştırarak farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler yoğurt kabı, ip, yapıştırıcı.

Tüllerle ya da Kumaşlarla Kaplama 

Muhakkskki elinizde giymediğiniz kıyafetler vardır. Onları güzelce kesip yoğurt kapılarının üzerine yapıştırarak yümuşak dokulu saksılar elde edebilirsiniz. Hatta biraz hareket katsın istiyorsanız. Keçe kumaşlarındsn güzel desenler çıkararak saksının üzerine yapıştırabilirsiniz.

Yoğurt kabından saksı yapımı
Yoğurt kabından saksı yapımı

Cam Fanus Akvaryumlar

Cam fanus akvaryumları sever misiniz? Oval görüntüleri çok hoştur. Peki bunları farklı alanlarda kullanmayı düşündünüz mü?

Boyama

Elinizde bir cam fanus var hiç bir işe yaramadan öyle boş boş duruyor. Mesela bir cam boyasıyla etrafını istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz Sadece boyayla bile çok güzel görülebilir içine İstediğiniz bir bitkiden ekerek televizyon ünitesine koyabilirsiniz emin olun ki çok şık duracaktır.

İplerle Sarma 

Cam fanusların etrafını iplerle sarmak biraz zordur ama uğraşırsanız çok güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Üstüne aynı yoğurt kaplarında olduğu gibi değişik boncuklarla, taşlarla, hatta keçe kumaşlarından çıkardığınız desenlerle süsleyerek farklı görüntüler elde edebilirsiniz.

Eğer uğraşmayı seviyorsanız bir deneyin. Hem stres atarsınız hemde televizyon ünitelerini canlandırırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*