Şamdan Kullanabileceğiniz 3 Farklı Yer
Şamdan Kullanabileceğiniz 3 Farklı Yer

Şamdan deyince akla hemen avangart dekorasyon gelebilir. Ağır gümüş ya da benzeri malzemelerle tasarlanmış olan klasik şamdanların yeri birçok insana göre büyük salon tarzı mekânlardır. Neyse ki, günümüzde kalıplaşmış fikirler yerini özgürlüğe bıraktı. Artık beğendiğimiz aksesuarları istediğimiz her yerde kullanabiliyoruz. Tıpkı şamdanlar gibi.

Şamdanlar, mekânlara farklılık katan en şık aksesuarlardan biridir. Dekorasyonu zengin göstermekle birlikte ortama nostaljik bir hava da katar. Klasik parçalardır ve birçok insan için de vazgeçilmezdir. Bu yüzden gün geçtikçe çeşitlendiğini görebilirsiniz ancak yine de klasik modellerin yerinin çok ayrı olduğunu söylemek gerek.

Farklı Şamdan Tasarımları
Farklı Şamdan Tasarımları

İhtiyaç üzerine icat edilmiş olan şamdanlar günümüzde artık daha çok bir aksesuar olarak kullanılıyor. Genellikle salonda kullanılan bu nostaljik aydınlatmalar aslında birçok farklı yaşam alanında da kullanılabilir. Şamdan, sadece bir salon süsü olmamalı. İstediğiniz her alanda aydınlatma ya da dekoratif obje amacıyla şamdan kullanmakta özgürsünüz. Aslına bakılırsa seçimler ve dekorasyon fikirleri kişinin tarzını yansıtır. Bu yüzden sevilen aksesuar ya da objeleri sevdiğiniz mekânlara da taşımak gerekiyor.

Salon dışında yatak odası, balkon, teras hatta bahçe gibi yerlerde de şamdanlar kullanılabilir. Dekorasyon tarzı ne olursa olsun uyum sağlayabilecek pek çok şamdan modeli mevcut.

Yatak Odası

Yatak odasında da şamdan kullanılabilir. Özellikle romantik bir atmosfer yaratmak isteyenler için yatak odası mükemmel bir alternatif. Tuvalet aynası ya da komodin üzerinde kendine yer bulabilecek olan şamdan modelleri, yatak odasına farklı bir şıklık katabilir. Klasik şamdan modelleri yatak odası dekorasyonları için ideal seçimler olacaktır.

Yatak Odası

Teras-Balkon

Teras ya da balkon gibi açık alanlarda loş bir aydınlanma için yine şamdanlar kullanılabilir. Masa üzerinde ya da cam kenarlarında hem aksesuar hem de hafif aydınlatma çözümleri olarak tercih etmek mümkün. Sportif ya da sıra dışı şamdanlar teras ve balkon gibi mekânlara ayrıcalık katacaktır.

Teras ve Balkon
Teras ve Balkonda Şamdan Kullanımı

Bahçe

Yaşadığınız yerde bir bahçeye sahipseniz şanslısınız. Genellikle zamanın çoğu burada geçer. Dolayısıyla tıpkı evin içerisinde olduğu gibi bahçeler de heyecanla dekore edilebilen mekânlardır. Bahçe dekorasyonunda biraz daha farklı ve samimi bir ortam istiyorsanız, modern şamdan modellerini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*