Avize seçimi
Avize seçimi

Salon, bir evin kalbi gibidir. Misafirler burada ağırlandığından ve en fazla zaman bu bölümde geçirildiğinden özenle dekore edilir. Mobilyalardan aksesuarlara kadar her detay zevke bağlı olarak dekoratif bir tabloyu oluşturur. Bu tablonun tamamlayıcısı ise aydınlatmalardır. Özellikle avizeler salon aydınlatmaları için vazgeçilmez. Tasarım yönünden çok zengin olan avize modellerinde neredeyse sınırsız alternatifle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle avizeler artık hem aydınlatma elemanı hem de şık bir aksesuar olarak hayatımızda yer edindi.

Farklı salon avize modelleri
Farklı salon avize modelleri

Avize tasarımlarının zenginliği seçim yapmayı zorlaştırıyor. Avize seçimi yapılırken genellikle hep aynı hataya düşülür. Öncelikle tasarımın cazibesi dikkate alınır. Dekorasyonda uyumun dikkate alınması çok önemli. Avize başlı başına güzel olabilir ancak; salon ruhuna uyum sağlamadığı müddetçe özelliğini kaybeder. Örneğin; klasik bir salona sahipseniz kristal avizeler seçilebilir. Evde modern ya da sportif bir hava hâkim ise geometrik aydınlatmaları kullanmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Eğer avize seçiminde kararsız kalırsanız modern klasik karışımı tasarımları tercih edebilirsiniz.

Modern-Klasik Avize Modelleri

Avize modelleri arasında en fazla tercih edilen tarzlar çoğunlukla modernleştirilmiş klasik tasarımlar oluyor. Eski zamanlardan kalan saray tipi avize modellerinin günümüze uyarlanmış hali oldukça rağbet görmekte. Modern klasik arası avize modelleri, sadece tasarım özellikleriyle değil neredeyse her dekorasyon tarzına uyum sağlama avantajına sahip olması nedeniyle de çok fazla tercih ediliyor.

Salon avize modelleri
Salon avize modelleri

Avize Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sadece tasarımı güzel diye bir avize seçilmemeli. Avize seçerken öncelikle mekânın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük bir salona büyük bir avize olmayacağı gibi, büyük bir salon içinde küçük ebatlı avize modelleri yetersiz kalacaktır. Salon genişliğinin yanı sıra tavan yüksekliği de önemli. Örneğin; alçak tavanlar için sarkıt, uzun ve benzeri avize modelleri düşünülemez. Bu tarz avizeler alanın daralmasına neden olur ve ortamda karmaşık bir görüntü verir.

EWs akrilik soft siyah sarkıt avize
EWs akrilik soft siyah sarkıt avize

Salonda öne çıkan parçanın avize olmasını istiyorsanız ya da iddialı, ihtişamlı tasarımları tercih ediyorsanız daha sade bir salon dekorasyonunu tercih edin. Avize modeller için https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-soft-siyah-sarki-avize adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*