Dekoratif saksı modelleri
Dekoratif saksı modelleri

Ev içi dekorasyonunuzu zenginleştirmek ve güzelleştirmek için yeşil bitki, çiçek ve kaktüs alternatiflerin en güzel saksılarla birleşmesi yeterli. Saksı denince illaki balkonda, terasta ya da evinizin bahçesinde olmak zorunda değil. Evinizin içerisinde aldığınız saksılar tazelik, pozitif enerji ve ferah bir ortam oluşturuyor. Özellikle canlı bitkilerin kullanımı şehir yaşamında doğanın ufak bir temsilini yanımızda hissetmemizi sağlıyor. Bu yazımızda sizlere en dekoratif saksı ve bitki uyumu alternatiflerini sunacak, güzel bir stil oluşturabilmeniz için fikir önerileri vereceğiz.

Ev içi saksı modelleri
Ev içi saksı modelleri

Modern Çizgilere Sahip Evler İçin Minimal Alternatifler

Geometrik desenlere ya da köşeli, silindir ve ayaklı saksı kapları gösterişli kaktüs uygulamalarıyla birleşirse standart dışı ve göz alıcı bir estetik elde edebilirsiniz.  Siyah beyaz ve basit desenli seramikler ile dikkat çekici bir yeşilliğe sahip aşılı kaktüs, gingseng bonzai ve aşk merdiveni gibi bitkiler evinizin modern ve minimal çizgisine iddialı şekilde eşlik edebilir. Saksı modelleri https://www.ews.com.tr/m-ayakli-kucuk-saksi adresinde sizi beklemektedir.

M ayaklı küçük saksı
M ayaklı küçük saksı

Otantik Yaklaşımlar, Toprak Saksılar

Ahşap ağırlıklı bir iç tasarıma sahipseniz, evinizin dekorasyonunu toprak saksılar ile tamamlayabilirsiniz. Fıçı görünümlü toprak saksılar, örgü hasır uygulamalara sahip saksılar ve sepetler ile toprak tonlarını yakalayabilirsiniz. Bu tarz saksıları biraz renkli çiçekler ile tamamlamanız gereken tezatlığı yaratacaktır. Telgraf çiçeği, ruj çiçeği ve nertera çiçeği gibi tercihler toprak tonlu saksılarınız ile mükemmel bir uyum oluşturur.

Teraryum İle Minyatür Bahçenizi Oluşturun

Büyükçe bir ampul, cam bir fanus veya özel sipariş edeceğiniz prizma, kubik şekilli cam fanuslar ev içi dekorasyonu için harika bir alternatif olabilir. Teraryuma uygun bitkiler ve süsleyebilecek malzemeler için kendi tarzınızı oluşturabilir, size en uygun minyatür bahçeyi tasarlayabilirsiniz.  Teraryumlarda kaktüs, sukulent, yosun, kalanşo çiçeği ve plea gibi bitkiler tercih edebilirsiniz.

Masaüstü saksı modelleri
Masaüstü saksı modelleri

Rengarenk Saksılar

Evinizin iç dekoru renkli ve canlı mobilyalardan oluşuyorsa dekoratif çaydanlık veya metal kova gibi alternatifleri boyayarak istediğiniz ışıltıyı katacağınız el yapımı saksılar elde edebilirsiniz. Bu tarz saksıları rengarenk çiçekler ile birleştirip, bahar havasını evinizin içine taşıyabilirsiniz. İç mekanda çiçekli bitki yetiştiriciliği için alternatifler kısıtlı olsa da, flamingo çiçeği (kırmızı antoryum), guzmanya çiçeği, kokulu mum çiçeği ve orkide iç ortamda yetiştirilebilen renkli çiçekli bitkilerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*