Metal cam vazo
Metal cam vazo

Kökeni Mısırlılara dayanan cam sanatının Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde Anadolu’daki yeri çok büyük olup, eşsiz eserler verilmiştir. Camın serüveninin ona kattığı zarafeti evinizin dekorasyonuna kazandırmak isteyenler için sizlerle bazı öneriler paylaşacağız. Sadelik seviyorsanız, küçük dokunuşlarla evinize ışıltı katabilirsiniz.

Üfleme cam avize
Üfleme cam avize

Cam Vazolar

Cam vazoların içine canlı veya yapay çiçekler koyarak kullanabileceğiniz gibi, içerisine dekoratif taşlar doldurarak da farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. El işçiliği ile zenginleştirilmiş ve süslenmiş cam vazolarını ise, kendi sanatını konuşturması için sade olarak kullanabilir ve güçlü bir etki oluşturabilirsiniz.

Dekoratif Kase ve Tabaklar

https://www.ews.com.tr/ews-cam-sus-esyasi-2 adresinden bulabileceğiniz dekoratif kase ve tabaklar  orta sephalar için vazgeçilmez tercihler. Cam kaseler altın renkli işlemeli iskeletler ile harmanlandığında otantik bir sepha üzerinde göz alıcı bir etki oluşturabilir ve camın tarihi dokusunu yansıtabilir. Modern çizgilerde mobilya dekorasyonuna sahip olanlar için ise tek renkli yayvan tabaklar uygun bir tercih olacaktır.

EWs cam süs eşyası
EWs cam süs eşyası

Dekoratif Objeler

Cam üfleme sanatı ile ev dekorasyonu için oldukça zarif ve yaratıcı objeler üretilmektedir. Bu objeleri salonunuz en güzel köşelerinde değerlendirebilir ve mobilya tarzınıza göre tamamlayıcı unsur olarak kullanabilirsiniz.

Cam Şamdanlar

Cam şamdanlar ve içinde yakılacak hoş bir mum, oldukça güzel bir dekoratif dokunuş olabilir. Cam şamdanlar ışığın en iyi şekilde yayılmasını sağlayacak ve evinize harika bir aura katacaktır. Şık masalar için olmazsa olmaz bir tercih olan cam şamdanlar evinizin en güzel köşelerini hak ediyor.

Cam şamdan modelleri
Cam şamdan modelleri

Duvar Süsleri

Cam eritme tekniklerinden biri olan füzyon tekniği ile çeşitli şekiller verilerek üretilen duvar süslerini evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Renkli camların kesilip yüksek sıcaklıkta pişirilmesi ile elde edilen şans anahtarı, lale, nazar boncuğu ve bereket narı gibi kültürel ögeleri barındıran figürler, evinin dekorasyonuna oryantalist bir hava katmak isteyenler için güzel bir tercih olabilir.

Küçük Ev Aksesuarları

Cam bir küllük, ufak bir kandil, gaz lambası, mumluk ve cam teraryumlar gibi ufak detaylar dekorasyonuzu tamamlayacak cam ürünler arayanlar için güzel alternatifler olabilir. Camın zarafeti küçük dokunuşlarınızda bile büyük ışıltılar oluşturmanızı sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*