Renkli Bardaklarla Mutfağınızı Renklendirin
Renkli Bardaklarla Mutfağınızı Renklendirin

Mutfağınızda kullandığınız her türden araç gerecin bir yerde birbirine uyumlu olması gerekmektedir. Aksi takdirde en basit şekilde örnek vermemiz gerekirse siyah renkte bir yemek tabağı pek hoş görünmeyecektir. Mutfak ürünü olarak nitelendirdiğimiz her şeyin hoş ve birbiri ile uyumlu olması gibi elbette evinizin diğer dekorasyonunun birbiri içinde uyumlu olması da önemlidir. Peki mutfak gereksinimlerinizi alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bu konu, üzerinde durulmaya değer bir konu diye düşündük ve naçizane birkaç öneride bulunmak istedik.

Renkli ve Desenli Fincan Takımları
Renkli ve Desenli Fincan Takımları

Mutfak Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle mutfak dekorasyonunuzda dolapların rengi veya duvarların rengine göre seçim yapmanız uygun olacaktır. Fakat her ikisi ile birlikte uyum sağlayabilen dekorasyon fikriniz var ise bunu yapmanız göze daha klas ve hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Renkli Tabaklarla Dekorasyon
Renkli Tabaklarla Dekorasyon Fikirleri

Mutfak araç gereçlerinin ise, (Mutfak araç gereçleri derken kast ettiğimiz; çay kaşığından tencereye kadar geniş bir yelpazede olan ürünler toplamıdır.) genellikle takım halinde kullanıldığını biliyoruz. Elbette takım kullanmanıza karşı değiliz ancak kendi tarzınızı da oluşturabileceğinizi unutmayın. Örneğin çok klas bir mutfağa ve mutfak araçlarına sahipseniz birkaç renkli bardak katarak mutfağınızda fazla abartıya varmadan hoş ve renkli bir görüntü yaratabilirsiniz. Örneğin mutfak duvarlarınızın rengi bej ve mutfak dolaplarınız ve mutfağınızın tezgahının genel teması beyaz tonlarında ise canlı renkler mutfağınıza çok güzel bir hava verebilir.

Beyaz ve bej tonlarında bir mutfak temasına sahipseniz bir diğer önerimiz ise sabah kahvaltısı için renkli tabakların güzel bir görüntü yaratabileceğidir.

Renkli Mutfak Aksesuarları
Renkli Mutfak Aksesuarları

Tabak Ve Bardak Seçimine Özen Gösterin

Tabak oldukça basit bir ürün olarak gözükse de aslında estetik olarak bir yemeği daha lezzetli veya lezzetsiz hale getirebilecek bir vasfa sahiptir. Örneğin tabak üzerindeki çizikler iştahınızı kaçırmaya yeterli olabilir. Bardağınızın da elbette tabağa uygun olması önemli bir husustur. Tabaklar genellikle beyaz renktedir fakat yanına çok cırtlak olmayan ancak canlı bir renge sahip bir bardak kullanımı masanıza güzel bir görünüm katabilir. Ancak bu konuda da renk ve renk tonu seçimine çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*