Mutfağa şıklık kazandıran Ews Supla
Mutfağa şıklık kazandıran Ews Supla

Fransızcada “tabak altı” anlamı taşıyan suplalar, anlamına uygun şekilde, tabak altlarına koyulan daha büyük tabaklar olarak sofralarımızda kendine yer bulmuştur. Hem yemek masasını koruyan hem de sofralara daha şık bir hava katan suplalar, artık hemen hemen her evin mutfağını süslemektedir.

Mutfakta hem kullanım rahatlığı hem şıklık yaratan Ews Supla
Mutfakta hem kullanım rahatlığı hem şıklık yaratan Ews Supla

Supla Çeşitleri

Renk renk, desen desen suplalar şekil olarak; kare, dikdörtgen veya asimetrik olabilir. Porselen, cam, hasır ve hatta ahşap gibi, pek çok malzemeden elde edilmiş suplalar arasından masanıza uygun, doğru tercihi yapmak oldukça zor.

Supla Seçimi

Masanızda ki her detay gibi suplalarda gelen misafirlerinize karşı karakterinizi ve zevkinizi yansıtır. Dolayısıyla seçim konusunda dikkatli olmalı ve sadece yemeklerinizin lezzetiyle değil, zevkinizle de herkesi kendinize hayran bırakmalısınız.

Sadeliği tercih edenlerden ve aynı zamanda dekor konusunda risk almak istemeyenlerdenseniz, şıklığı garanti olan bir seçim yapabilirsiniz. Bunun için masanızda bulunan aksesuarlar ile aynı renkte supla tercih etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse; gümüş aksesuarları gümüş bir supla ile tamamlamak doğru bir yol olacaktır.

Çarpıcı renkleriyle Ews Supla Servis
Çarpıcı renkleriyle Ews Supla Servis

Hem şık, hem de farklı bir tercih yapmak isterseniz; şeffaf cam suplalar kullanabilirsiniz. Böylelikle sadelikte modern bir fark yaratacaksınız. Aksesuarı az olan bir masa düzeniniz varsa ayna suplalar kullanarak masanızı zenginleştirebilirsiniz.

Cesur ve canlı bir masa tercihiniz varsa; masanızda kırmızı ve siyah renklerini kullanarak, asimetrik bir supla ile hareket katabilirsiniz. Zıt renklerin büyüsünü kullanmak isteyenler için gri, kahverengi, gök mavisi, kırmızı veya siyah renklerini içeren bir masada altın rengi suplaların  kullanımını öneriyoruz. Aynı şekilde kırmızı, mor, pembe ve mavi renkleri ile uyum sağlayan gümüş rengi suplaları da cesur ve modern sunumlar için tavsiye edebiliriz.

Suplalara Eliniz Değsin!

Eğer canlı masalardan uzak durduysanız, sadeliğinize el emeğinizi kullanarak biraz hareket katabilirsiniz.  Bahçe masasında davet veriyorsanız, iç mekanda sade kullanmayı tercih ettiğiniz beyaz suplalarınızın tek köşesine bahar çiçekleri yapıştırarak masanıza hava katabilirsiniz. Daha sonra çıkartabilecek şekilde hazırlarsanız; tek supla çeşidi ile hem iç hem dış mekanda, her tarzda davete uygun masalar hazırlayabilirsiniz.

Davetlerde kendi tarzınızı yansıtmanın en iyi yolu olan supla amerikan servisleriyle, masanızı olduğundan daha zengin gösterin. Tarzınıza ve dekorunuza uygun modeli seçerek; şık, modern, havalı masalar hazırlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*