Mutfak düzenleme fikirleri
Mutfak düzenleme fikirleri

Mutfaklarımız, evimizin kalbi diyebileceğimiz bir yer. Birçok gıda malzemesi barındırdığımız, tüm servis sunum ve yemek yapma gereçlerimizi sakladığımız yer olan mutfaklarımızın düzeni gündelik hayatımız için önemli bir nokta. Dolaplarımızı düzenli tutmak, yemek her yaptığımızda mutfağı tekrar tekrar dağıtmamızın önüne geçer ve bizi fazladan temizlik işi yapmaktan kurtarır. Aynı zamanda tüm malzemelerimizin ne kadar kaldığını, ne zaman biteceğini görmemize olanak verir. Bu konuda mutfaklarımızda düzeni korurken dekoratif olarak da verimli ve şık nasıl kılabiliriz bakalım.

Mutfak düzenleyici raf
Mutfak düzenleyici raf

Buzdolabında Düzen

Buzdolabımız, yemeklerimizin steril kalması ve bozulmaması için ihtiyacımız olan en önemli elektronik mutfak gereçlerinden biri. Kahvaltılık malzemelerinizi, yemeklerinizi saklamak için https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-mor-6-li-kapakli-kahvaltilik adresindeki gibi kahvaltılık modelleri organizerleri kullanmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Farklı sepet ve kutularla benzer malzemeleri toparlayabilir, şişe tutucular ile içeceklerini düzgünce saklayabilirsiniz.

EWs akriliik mor 6'lı kapaklı kahvaltılık
EWs akriliik mor 6’lı kapaklı kahvaltılık

Mutfak Dolaplarında Düzen

Tabi en çok eşyalarımızı barındırdığımız yer olan mutfak dolaplarını organize halde tutmak, günlük işlerimizi yaparken bize oldukça hız kazandıracaktır. Kaşık, çatal ve bıçaklarımızı derli toplu tutmak için raf içi düzenleyiciler veya daha farklı bir tarz için dikey kalemlik tarzı kaşıklıklar kullanabilirsiniz. Tencereleriniz için metal tutucu standlar kullanabilir üst üste dizebilirsiniz. Bu tip metal standların avantajı tencere ve tavalarınızı çıkarırken devirme, kırılma riskini en aza indirmenizdir. Her parçanın tutucusu da ayrı olduğu için üst üste binmezler. Servis tabaklarınız veya kahvaltı tabaklarınız için farklı boylarda tabak organizerleri kullanabilirsiniz.

EWs akrilik kırmızı mini tabaklık
EWs akrilik kırmızı mini tabaklık

Bakliyatlar, pirinç, şeker, un gibi malzemelerin her biri için kavanozlar kullanmak bütünlük oluşturacaklar uyumsuz bir görüntüyü engelleyecektir. Uyumlu renklerde ve biçimlerde kavanozlar, saklama kapları kullanmaya dikkat edinin aksi halde uyumsuz ve çirkin gözükecektir. Baharatlıklarınızda da aynı özeni göstermeyi unutmayın. Bu tarz ürünleri ufak poşetlerde saklıyorsanız, dağınık bir görüntüden kaçınmak için bu poşetleri büyükçe saklama kaplarına alabilir, yayıntıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

Ek olarak tezgahlarınızda dolap altlarına yapıştırabilen veya monte edilebilen dar ve geniş baharatlık raflarını, baharatlar dışında kaşıklarınız gibi araç gereçleri asabileceğiniz kancalar takmak da alandan tasarruf edip organize bir görüntü yaratmanıza yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*