Mutfak dolabı temizliği
Mutfak dolabı temizliği

Mutfak, evlerde en çok temizliğine dikkat edilen mekanların en başında gelir. Çünkü tüm yiyecek ve içecekler o alanda hazırlanır.  Buna göre tencere, tabak, çatal, kaşık, , bardak gibi bir sürü kap kaçak hatta baharatlar, makarnalar, kuru bakliyatlar o kapaklar ardında saklanır. Ama onların temiz kalabilmesi için sık sık o dolapları temizlemekte fayda vardır. Peki bunun için neler yapılabilir? Ne gibi temizleme yöntemlerden yararlanılabilir diye düşünüyorsanız arkanıza yaslanıp https://www.ews.com.tr/ews-butterfly-porselen-20-parca-cay-seti adresinden bulabileceğiniz setlerle çayınızı yudumlayın. Buyurun tam size uygun tavsiyeler;

EWs butterfly porselen 20 parça çay seti
EWs butterfly porselen 20 parça çay seti

1. Yöntem: Bulaşık Tableti

Klasik hemen hemen herkesin duymuş olduğu bir yöntemdir. Bir kaba sıcak su koyup içine de bir tane bulaşık tabletinden atın. Tablet sıcak suyla birlikte hemen eriyecektir. Daha sonra su elinizi yakmayacak ılıklığa ulaşınca bir sünger yardımıyla dolaplarınızı silin. Son olarak başka temiz bir bezi ıslatarak sildiğiniz dolapları durulayın.

2. Yöntem: Arap Sabunu

Diğer yöntemdeki gibi aynı adımlar izlenecek ancak tek bir farkla o da bulaşık tableti yerine sadece arap sabunu eklenerek. Sıcak suyu temiz bir kaba boşaltıp içine Arap sabunu ekleyin. Su ılıdıktan sonra dolaplarınızı silin. Daha sonra temiz bir bezi suyla ıslatarak sabunlu suyla silinen yerler üzerinden silerek sabunlu suyu temizleyin. Ancak bunda dikkat etmeniz gereken Arap sabununun yanık yağlardan değil normal yağlardan yapılmış olmasına özen gösterin. “Peki onu nasıl anlarız? ” diye soruyorsanız ilk olarak kokusuna dikkat edin. Ağır, kötü kokusu olanı, ikincisi de çok koyu renkte olursa onu almayın.

Mutfak dolabı nasıl temizlenir?
Mutfak dolabı nasıl temizlenir?

3. Yöntem: Diş Macunu

Bu yöntemde sıcak suyun içine bir miktar kullanılmayan dış macunundan sıkın. Karışımı karıştırarak diş macununun çözülmesini sağlayın. Bir sünger yardımıyla tüm dolaplarınızı silin. Daha sonra da kuru bir bez ile mutfak dolapların kurulayın.

4. Yöntem: Kimyasal Temizleyiciler

Eğer yoğun biriyseniz ve bu karışımları hazırlayabilecek 5 dakikanız bile yoksa ama o dolapların temiz olmasını istiyorsanız. Marketlerde satılan mutfak temizliği için yapılmış yağ çözücü, deterjan gibi malzemelerden yardım alarak mutfak dolaplarınızı temizlemek mümkündür.

Mutfak nasıl temizlenir?
Mutfak nasıl temizlenir?

Bu yöntemlerden birini bile yaptıktan sonra dolaplarınızdaki farklılığı ve ışıltıyı göreceksiniz. Temizlik güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*