Mutfağın Cankurtaranı Kettle
Mutfağın Cankurtaranı Kettle

Her evin olmazsa olmazlarından biridir kettle. Hele çalışan ev sakinleri için sabahları çay veya kahve yapmak kettle ile ne kadar kolaysa, ocakta su kaynatarak o kadar zor hale gelir. Bu yüzden milenyum çağıyla birlikte her evde en az bir kettle bulunmaya başlamıştır. Hem temizlemesi kolay hem yemeklerde de sıcak su ihtiyacını karşılayan, hatta öğrenciler için zor durumlarda banyoya uygun sıcak suyu bile karşılayan çok işlevli bir elektronik ürün hale gelmiştir.

Çay-Kahve Makineleriyle Savaş

Son zamanlarda yeni evlilerin gözdeleri çay ve kahve makineleri olsa da kettle’ın yeri uzunca bir süre değişmeyecektir. Dediğimiz gibi birçok iş için kullanışlı olan bu küçük mutfak aletleri, diğer elektronik aletlere göre fiyat olarak da daha uygundur. Her ne kadar su ısıtma işini diğer aletler yapıyor olsa da kettle’ın yemeklere olan katkısı yadsınamaz. Bu yüzden hala her evin ihtiyacı olan bu kettle’lar mutfağınız için birinci sırada yer alıyor.

Kettle Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Öğrenciyken en ucuzu tercih edilen kettle’ların aslında sağlık için pek uygun olmadıklarını söylemek gerekir. Ne kadar ucuzsa o kadar kötü malzemeden yapılmış, daha hızlı kireç tutan, daha fazla elektrik harcayan, daha kullanışsız bir kettle anlamına gelmektedir. Bu yüzden mutfağınızın cankurtaranı için yatırım yapmanız tavsiye edilir. Yukarıda da dediğimiz gibi, birçok işte kullanacağınız bu yardımcılar ne kadar sağlıklıysa, siz ve aileniz için o kadar iyidir. Peki ya nelere dikkat etmeliyiz?

Kettle Çeşitleri
Kettle Çeşitleri

Çelik mi, Plastik mi?

Bir plastiğin içinde su kaynatmak demek, plastiğin de kaynamış suyla birleşmesi anlamına gelir. Bu yüzden her zaman seçeneğiniz çelik kettle’dan yana olmalı. Daha sağlıklı, daha uzun ömürlü, daha sağlam bir kettle her zaman plastik kettle’lara göre size daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Çelik Kettle
Çelik Kettle

Kablosuz Kettle Özelliği

Buradaki kablosuz özelliği, kettle’ın alt tabanıyla ayrı bir şekilde kullanılabilmesi anlamına gelmekte. Yani kettle tabandan rahatlıkla ayrılabilir, kablo derdi olmadan taşınabilir ve tabanla ayrıldığında çalışma özelliğinin durması gerekmektedir.

Kireçlerle Başa Çıkmak

Plastik kettle’ların en büyük sıkıntılarından biri fazla kireç oluşturmalarıdır. Çelik kettle’larda ise böyle bir sıkıntı daha aza inmekte, aynı zamanda ayrı kireç filtresi olan çelik kettle’lar kireci filtre süzgecinde tutarak suya etki etmesini engellemektedir.

Bu üç özelliği bünyesinde bulunduran kettle’lar mutfağınızın vazgeçilmez parçası olacak, rengarenk seçeneklerle bardak ve kupalarınızla da uyumlu bir set oluşturabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*