Zigon sehpa modelleri
Zigon sehpa modelleri

Aileden öyle görüldüğü için mi yoksa gerçekten söylendiği gibi misafirperverlik genlerimizde olduğu için mi bilinmez. Hatta bu durum dünya çapında bile yayılmıştır, Türkler çok misafirperver olarak dile gelmiştir. Yerlisi yabancısı, hangi dil, hangi ırktan olursa olsun tüm insanlara kocaman kucak açmayı seven bir milletiz. Yemeyi, yedirmeyi, gezdirmeyi ve ağırlamayı çok severiz. Belki de hala kalabalık ailelerle yaşamayı sevdiğimizden, büyük anne ve babalarımız bizi ziyarete geldiğinde hiç gitmemelerini istediğimizdendir bu misafir arzumuz. Misafir geldiğinde adeta evin baş tacı olur ve onu çok iyi ağırlamak isteriz.Hatta misafirler geldiğinde rahat etsin diye bir misafir odası bile hazırlarız.

Misafir yatak odası nasıl olmalı?
Misafir yatak odası nasıl olmalı?

Misafir Odası Hazırlayabilirsiniz

Misafir odası geçmişten bu güne getirilmiş, hala yaşatılan bir olgudur. Eğer eviniz yeterli büyüklükteyse ve sık misafir ağırlıyorsanız, evinizin bir odasını misafir odası haline getirebilirsiniz. Hazırlayacağınız odayı gelecek misafirin konforunu düşünerek hazırlamalısınız. Temiz nevresim ve havlular, başucu lambası,rahat bir yatak, küçük bir tekli koltuk ve diş fırçası gibi ürünler misafir odası için yeterli olacaktır.

Saklı Yataklar Kullanabilirsiniz

Misafiriniz bolsa ve eviniz misafir odası hazırlayacak kadar büyük değilse saklı yataklar çok işinize yarayacaktır. Özellikle çocuk odaları gerektiğinde misafir odasına çevrilmeye çok uygundur. Seçeceğiniz yatakta saklı yatak sistemi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Misafir yokken görünmeyecek fakat misafir geldiğinde konforlu bir yatak olarak ortaya çıkacak bir sistem oldukça işinize yarayacaktır.

Saklı yatak modelleri
Saklı yatak modelleri

Yemek Takımlarınız ve Sunum Tabaklarınız Olmalı

Son olarak eğer misafir ağırlamayı çok seviyorsanız mutlaka çok parçalı bir yemek takımınız ve hazırladığınız ikramları sunabileceğiniz sunum tabaklarınız olmalıdır. Böylece misafiriniz şık bir şekilde ağırlayabilirsiniz.

Demoonji bone 80 parça yuvarlak bonny gold 12 kişilik yemek takımı
Demoonji bone 80 parça yuvarlak bonny gold 12 kişilik yemek takımı

Bazalı ya da Sandıklı Yataklar Seçebilirsiniz

Misafiri bol olan evlerin nevresim takımları, yorganları, battaniyeleri, yastıkları ve havluları da bol olur. Bu kadar fazla malzemede tek sorun onları düzenli bir şekilde depolayacak alan bulabilmektir. Bazalı ya da sandıklı yataklar tercih etmeniz size fazladan depolama alanı sunacağı için misafirleriniz için kullanacağınız nevresim, battaniye, yorgan, yastık ve havlu gibi ürünler bu alanlarda toplu olarak saklayabilirsiniz.

Bol Bol Sehpa ve Sandalye Edinmelisiniz

Misafiri bol olan evlerin ikramları da bol olur. İkramlar için katlanabilir sehpalara göz atmanızda fayda vardır. Böylece yine hem alandan tasarruf emiş hem de misafirinize güzel ikramlarınızı sunmuş olursunuz. Aynı şekilde katlanabilir bir kaç sandalye bulundurmak da misafir geldiğinde yemek masasında sizi rahat ettirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*