Minimalist Mutfaklar İçin 3 Yardımcı Fikir
Minimalist Mutfaklar İçin 3 Yardımcı Fikir

Birçoğumuzun belki de günlerimizin büyük çoğunluğunu geçirdiği yerdir mutfak. İyisiyle kötüsüyle günlerimizi mutfakta geçiririz. Bu nedenle mutfak aslında iç huzurumuz ve mutluluğumuzu destekleyecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Böylece midelerimizi düşünmemizin yanında huzurumuzu da yok saymamış oluruz. Evlerinizde sık sık ağırladığınız misafirler, sizi örnek alan arkadaşlarınız veya komşularınızın gözlerinin sürekli üzerinizde olmasını istiyorsanız minimalist bir mutfağa sahip olmak için zaman kaybetmemeli ve hemen kolları sıvamalısınız.

Mutfaklarınızda minimalist hatları yakalayabilmeniz için sizlerle üç yardımcı fikir paylaşıyoruz;

Mutfak Eşyalarınızın Renklerini Özenle Seçmelisiniz

Minimalist mutfaklarda en önemli olmazsa olmazlarından bir tanesi kullandığımız ürünlerin renkleridir. Daha çok şeffaf dokulu ürünleri veya beyaz benzeri açık renkleri tercih etmelisiniz. Böylece mutfaklarınızda daha derin ve sade bir görüntü oluşturmayı başarmış olacaksınız. Örneğin her gün mutlaka birkaç kez ihtiyaç duyduğunuz demliğinizi bu fikir doğrultusunda seçebilirsiniz.

Mutfak Eşyalarının Renkleri
Mutfak Eşyalarının Renkleri

Mutfağınızda Daima Sade Hatlara Sahip Araç Gereçleri Tercih Etmelisiniz

Minimalizm akımı, doğasında mümkün olduğunca sadelik barındırır. Sade renkler gibi sade hatlar da çok önem arz etmektedir. Bu nedenle minimalist hatlarla döşenmiş bir mutfağınız olmasını istiyorsanız bu kurala dikkat etmeniz gerekmektedir. Mutfağınızda ne kadar fazla araç gerecinizi sade şekil ve hatlarda seçerseniz o kadar minimalist bir mutfağa sahip olmuş olursunuz. Kadınların en çok ihtiyaç duyduğu gereçlerden bir tanesi olan kek kalıplarını bile bu kuralı unutmadan seçmeniz gerekmektedir.

Sade Mutfak Aksesuarları
Sade Mutfak Aksesuarları

Sunumlarınızda Sade Motifli Araç Gereçleri Kullanmalısınız

Çok iyi bilindiği gibi, misafirlere yapılan sunum etkileyici ve kusursuz olmalıdır. Bunu başarmanın en önemli kurallarından bir tanesi misafirlerinizin gözlerini yormamaktır. Misafirlerinize ne kadar sade motifli takımlarla sunum yaparsanız o kadar göz kamaştırabilirsiniz. Etkileyici sunumların ve minimalist mutfak takımlarının olmazsa olmazı kahve fincanlarıdır. Bir fincan kahvenin 40 yıldan fazla hatırı olmasını istiyorsanız minimalist ürünleri tercih etmekteki özeni elden bırakmamalısınız.

Sade Yemek Takımları
Sade Yemek Takımları

Unutmamak gerekir ki, mükemmel olana bazen sade renkler ve motiflere sahip ürünler sayesinde ulaşırız. İnsanları etkilemenin en önemli yöntemi bazen sadece sadelik ve minimalizmde gizlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*