Meyve Salatası Nasıl Yapılır?
Meyve Salatası Nasıl Yapılır?

Yaz akşamlarında alkollü içeceklerin yanında veya yemek sonrası atıştırmalık olarak tüketilen meyve salatası, yapılışındaki pratikliği dolayısıyla en çok tercih edilen yemekler arasında. Bizler de bu sebepten meyve salatası nasıl yapılır sorusuna cevap olacak nitelikte yazımızı kaleme aldık. İlk olarak edinmeniz gereken malzemeleri belirterek başlamak istiyoruz, ardından tarif kısmına geçeceğiz.

Meyve Salatası
Meyve Salatasıır?

Meyve Salatası İçin Gereken Malzemeler

  • İki adet elma
  • İki adet armut
  • İki adet muz
  • İki adet kivi
  • Bir adet limon
  • 200 gram çilek
  • Dört çorba kaşığı pudra şekeri
  • Veya isteğinize göre meyve kullanabilirsiniz

Ayrıca ekstra olarak kullanmak isterseniz üzerine dökebileceğiniz malzemeler arasında, dondurma, krem şanti, meyve jölesi, bal gibi ürünler kullanabilirsiniz.

Meyve Salatası Malzemeleri
Meyve Salatası Malzemeleri

Meyve Salatası Tarifi Yapılışı

Meyveleri ayıklayın. Yıkayıp kabuklarını soyun ve küp şeklinde doğrayın. Doğradığınız bütün meyveleri karıştırın, kaseye koyun. Üzerine pudra şekerini ve limon suyunu ilave edin ve ardından iki üç saat kadar bekletin.

Sonrasında meyve salatasını 6’lı porselen kare kase arasında eşit şekilde dağıtarak üzerini krem şanti, dondurma, jöle, bal gibi malzemeler ile süsleyebilirsiniz. Sonrasında tercihinize göre dondurmalı meyve salatası, jöleli meyve salatası, ballı meyve salatası olarak afiyetle tüketebilir ya da servis edebilirsiniz.

EWs 6'lı Porselen Kare Kase
EWs 6’lı Porselen Kare Kase

İsteğinize göre meyve salatasının üzerine az miktarda likör ekleyerek meyve salatasını daha da lezzetli hale getirebilirsiniz. Meyve salatasının sosunda balın yanı sıra pekmez de kullanabilirsiniz. Bu hususta tercihiniz tamamen damak tadınıza bağlıdır. Yaklaşık on dakikada servise hazır hale gelen meyve salatası tarifimiz iki kişiliktir. İsteğinize göre meyve sayısını azaltabilir ya da çoğaltabilirsiniz. Ve yine isteğinize göre malzemelerdeki miktarı ayarlayarak iki kişilik meyve salatasını daha fazla kişinin tüketebileceği şekilde hazırlayabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz ilk listemizdeki malzemeleri tedarik ettikten sonra sırasıyla meyve salatası tarifi yapılışı listemizdeki maddeleri adım adım sırasına uygun olarak takip edip doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde meyve salatası servise hazır hale gelmiş durumdadır, üzerine de istediğiniz sosu kullanabilir afiyetle tüketebilirsiniz. Sos olarak taze sıkılmış portakal suyu, pudra şekeri ve vanilya özünü meyveler ile karıştırarak sunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*