Pazar kahvaltı sofrası
Pazar kahvaltı sofrası

Pazar kahvaltıları, tüm aileyi bir araya getiren uzun uzadıya herkesin sofrada oturduğu, muhabbetin ve kahkahanın hiç eksik olmadığı sofralardır. Özellikle çalışan ailelerin, belki de bir arada kahvaltı yapabildikleri haftanın tek günü olması da bu sofraları özel kılan detaylardan biridir.

Pazar kahvaltısı
Pazar kahvaltısı

Özenli bir şekilde hazırlanan, sevilen arkadaşların ve aile üyelerinin davet edildiği bu kahvaltılar, herkesin dört gözle beklediği ve özlediği sofralardır. Öğlen saatlerine kadar devam eden bu pazar kahvaltılarını daha da özel ve güzel hale getirmek sizlerin elinde. Küçük dokunuşlar ve değişik sunum fikirleriyle, kahvaltıya davet ettiğiniz sevdiklerinizi şımarıp şaşırtabilirsiniz. Herkesi çok mutlu edecek ve sofranıza daha da güzellik katacak Pazar kahvaltısı için ipuçlarına bu yazıda ulaşabilirsiniz.

1) Sunum Ürünleri Kullanın

Klasik bir Pazar kahvaltısını diğer kahvaltılardan ayırmak ve özel kılmak istiyorsanız, normal servis ürünlerinin yanı sıra daha farklı sunum tabakları kullanmak, sofranızı çok daha güzel ve özenli gösterecektir. Kullandığınız ürünler aynı olsa bile, sunum şeklinizin farklılığı hemen sofranıza yansıyacak ve havasını değiştirecektir. Sunum tabağı modelleri için https://www.ews.com.tr/ews-bambulu-porselen-sunum-tabagi adresini ziyaret edebilirsiniz.

EWS bambulu porselen sunum tabağı
EWS bambulu porselen sunum tabağı

2) Peynir Tabağı Hazırlayın

Çeşit çeşit ve herkesin damak zevkine hitap edebilecek peynirleri büyük bir sunum tahtasının üzerinde sunarak misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Farklı şekillerde kesilmiş peynirler sunum olarak oldukça farklı görünecektir, sofranıza da ayrıca çok yakışacaktır. Hazırladığınız peynir tabağını sade bir şekilde sunmak yerine, sunum tahtanızın üzerine roka gibi yeşillikler de ekleyerek, farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bazı peynirlerin üzerine çörekotu serpiştirin, aralara gelişi güzel parçaladığınız incirler yerleştirin ve son alarak da tabağa gelişi güzel zeytinyağı dökerek sunumunuzu tamamlayın.

Kahvaltı sofrası
Kahvaltı sofrası

3) Kahvaltı Salatası Hazırlayın

Kahvaltıda domates, salatalık gibi klasikleşmiş ve her zaman kahvaltı sofralarımızda olan ürünleri çok daha farklı olacak şekilde servis edebilirsiniz. Domates, salatalık, zeytin ve tel peyniri bir salata kasesinin içerisinde güzelce karıştırın. Tel peynir yerine küçük top peynirler de tercih edebilirsiniz. Salatanın üstüne biraz zeytinyağı ve balzamik sirke ekleyerek servis yapabilirsiniz. Bu sayede hem klasikleşmiş lezzetleri birleştirmiş olacaksınız hem de farklı bir lezzet ortaya çıkarmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*