EWs mint krem 16 cm granit sahan
EWs mint krem 16 cm granit sahan

Beslenme düzeninde en önemli öğün kabul edilen, hatta mutluluğa bile bağlanan kahvaltı; güzel bir güne başlamanın ilk adımı. Kimimiz sabah kahvaltısı olmadan uyanamayız, kimimiz ise simit ve peynir ile geçiştiririz. Ancak yine de kalabalık ve büyük masalarda yapılan kahvaltıların tadı her zaman başkadır. Kahvaltı sofralarını renklendiren çeşit çeşit ürünlerle sabahlarınız daha da keyifli olacak.

EWs bambulu porselen 6'lı kahve fincanı
EWs bambulu porselen 6’lı kahve fincanı

Uzun pazar kahvaltılarında bitmeyen sohbetlerde ya da iş geç kaldığınız bir sabah hızlıca atıştırdığınız masa başında size eşlik edecek birbirinden güzel ürünlere göz atmaya ne dersiniz?

1- Kahvaltılık

Peynir, zeytin, bal, reçel, marmelat… Kahvaltının vazgeçilmezleri arasında sayılan bu yiyecekleri servis edeceğiniz birbirinden şık birbirinden kullanışlı kahvaltılıklar kullanabilirsiniz. Bu ürünler, genel olarak kavanoz ya da saklama kutularında muhafaza edilen gıdaların kahvaltı sofralarında servisini kolaylaştırıyor. İştahla bitireceğiniz yiyeceklerinizi sunabileceğiniz onlarca tür kahvaltılık bulabilirsiniz. Kahvaltı modelleri için https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-turkuaz-rengi-4-lu-saray-kahvaltilik adresini ziyaret edebilirsiniz.

EWs akrilik turkuaz rengi 4'lü saray kahvaltılık

EWs akrilik turkuaz rengi 4’lü saray kahvaltılık

2- Kahvaltı Tabakları

Kahvaltıda tabaklarınızı doyasıya doldurabilirsiniz. Domates, salatalık yanına biraz da peynir ekleyeceğiniz güzel kahvaltı tabakları ile masanızı tam bir şölen havasına sokabilirsiniz. Kare, oval ya da yuvarlak yanında çok farklı formlarda bulabileceğiniz tabaklarla sofralarınızı canlandırın.

3- Yumurtalık

Zinde ve neşeli bir gün geçirmenin ilk yolu zengin bir kahvaltı ise bunun sağlayacak en önemli besin de kesinlikle yumurtadır. Çocuklar için ise bazen haşlanmış bir yumurtayı bitirmek zor olabilir. Bunun için yumurtaları rengarenk ve desen desen yumurtalıklarla servis edebilirsiniz. Üstelik çocuklarınız yanında sizin de hoşunuza gidecek. Hadi hemen yumurtalık modelleriniz araştırmaya başlayın…

EWs akrilik 5'li yumurtalık
EWs akrilik 5’li yumurtalık

4- Sahan

Haşlanmış yumurtadan sıkılıp farklı lezzetler denemek isterseniz sahanda harikalar yaratabilirsiniz. Özellikle uzayıp giden hafta sonu kahvaltılarında güzel pişmiş bir sahanda yumurta tadından yenmez. Ayrıca omlet çeşitlerinde de hünerlerinizi gösterebilirsiniz. Döküm, granit, teflon gibi çeşitlerinden tercihinizi yapabilirsiniz.

5- Fincanlar ve Bardaklar

Sabah kahvaltısı elbette çaysız olmaz. Sıcacık çaylarınızı yudumlayacağınız fincan ya da ince belli bardakları söylemeden geçemeyiz. Arzunuza göre seçeceğiniz fincan, kupa ya da bardak modelleri ile kahvaltı sofranızı tamamlayabilirsiniz. Tabii, çocuklarınızın meyve suları için bardaklara göz atmayı da unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*