Yemek Masası Düzeni Nasıl Olmalıdır?
Yemek Masası Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Sevdiklerinizle baş başa, sade bir şekilde yemek yiyebileceğiniz bir yemek masası düzeni istiyorsanız bu yazıyı okumanızda fayda var. Gösterişten uzak, yemek yerken dikkatinizi dağıtmayacak masa düzeni için size gereken ilk şey düz, açık renk, ince bir masa örtüsüdür. Örtüyü kare veya dikdörtgen şeklindeki masanıza çapraz bir şekilde serebilir, olası bir yemek kazasının veya dökülen yemek parçalarının kötü bir görüntü oluşturmasının önüne geçebilirsiniz.

Zarif Bardak Ve Sürahiler

İdeal masa düzeni için gerekli olan ikinci şey ise bardak ve sürahidir. Hem su hem de diğer içecek bardaklarınız için fazla kalın, üzerinde kabartma desenleri olmayan sade bir çift seçebilirsiniz. Sürahinin de aynı şekilde sade ve şık olması  için masanızda kristal su takımı kullanabilirsiniz.

Zarif Bardak ve Sürahiler
Zarif Bardak ve Sürahiler

Masanızın Uzun Süreli Misafirleri

Ve tabi ki, masalarınızın olmazsa olmazı çatal, bıçak ve kaşıklar. Çatal kaşık setleri aşırı bir darbe almadıktan sonra kırılmaz ve uzun yıllar mutfaklarımızın misafirleri olurlar. İki kişilik yemek masalarınızda yemeklerinizi sade, ince ve fazla kabartması olmayan çatal-bıçak-kaşık ile yiyebilir, sevdiklerinizle keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Sade Veya Desenli Peçeteler

Masalarınızın önemli bir gereksinimi ise peçetelerdir. Peçetelere ister çatal-kaşıklarla birlikte, isterseniz de ayrı olarak üçgen bir biçimde katlayıp masanızda yer ayırabilirsiniz. Zevkinize göre değişik renk ve desenlerle bu şirin aksesuarı kullanabilirsiniz.

Sade veya Desenli Peçeteler
Sade veya Desenli Peçeteler

Çiçeklerden Yardım Alın

Masanızda yer verebileceğiniz bir sonraki eşya çiçek olabilir. İnce bir vazo içine konulmuş, sevdiğiniz bir maket halini veya canlı halini masanın ortasına veya kenarına koyup hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Çiçek Dekoru

Masa Boyutu Fark Etmeksizin…

Son olarak da masa düzeni için zarif, şık görünümlü, taşınabilir tabak ve kase kullanmanız yeterli olacaktır. Yukarıda sayılan fikirleri ister 4 kişilik, isterseniz de 8 kişilik masaları bile sade ve fazla abartılı olmadan rahatça hazırlayabilirsiniz. Fakat tabi ki, yemek masanızın boyutu çok küçük olmamalıdır. Eşinizle rahat hareket edebileceğiniz bir yemek masasına sahip olmalısınız. Masanızda fazla gösteriş istemiyor iseniz ve sadelikten yanaysanız bu basit tavsiyeleri uygulayıp iki kişilik yemeklerinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*