Şarap sunumlarının vazgeçilmezi olan karaf, daha çok işlevselliği ile ön plandadır. Misafirlerinize hazırladığınız et yemeklerinin tartışılmaz eşlikçisi şarabınızı bir süre önceden karafa doldurup bekletmeniz, sunum esnasında içeceğin tadının istenilen kıvama gelmesini sağlayacaktır.

Karafta Şarabın Değişimi

Karaf uzun bir ağız ve geniş bir gövde olarak tasarlanmıştır. Bunun nedeni içinde beklettiğiniz şarabın daha çok hava ile temas etmesini sağlamaktır. Şekil olarak işlevselliği düşünülerek dizayn edilmiş olmasına rağmen dekoratif olarak da çok beğenilmektedir.

Özellikle genç ve kırmızı şarapların tadını yumuşatmak, daha kolay ve keyifli içim sağlamak için karaf kullanımı önemlidir.

Karaf Çeşitleri
Karaf Çeşitleri

Akşama Misafir Var!

Peki şarap kılıfı karafta sunacağınız şarabınızın eşlikçisi lezzetler ne olabilir? Yemek menüsü, seçeceğiniz içeceğin habercisidir. Et yemekleri ve makarna yanında kırmızı şarap mükemmel gider. Ya da balık ile hoş bir beyaz şarap.

Menünüzü sade tutmak aynı zamanda etkili kılmak istiyorsanız kremalı mantar soslu makarnanızın yanına eşlik edecek beyaz şarap tam da size göre.

Hatta ve hatta yemek bahane sohbet şahane diyorsanız, pizza kırmızı şarap ikilisine kimse hayır diyemez. Ya da sushi beyaz şarap ikilisi, tercih sizin.

Şarapların yanına sunacağınız peynirde de değişik alternatifler deneyebilirsiniz. Kaşar, hellim, tulum gibi peynirler kırmızı şarapla uyum sağlarken; küflü ve isli peynirlerin aroması ise beyaz şarap ile daha güzel ortaya çıkar.

Sadece Şarap mı?

Tabii ki de değil. Karaf kullanımı teknik olarak gerekli olsa da günümüzde öyle güzel tasarımlar var ki bu sürahilerle tüm içeceklerimizi ikram etmek istemeniz gayet doğal.

Bohemia Karaf
Bohemia Karaf

Yemeğe dostlarınız gelecek. Onları önemsediğinizin göstergesi olan yemek masanızın eksiksiz olması ve sunumlarınızın lezzetlerinin tam olması için elinizden geleni yaparsınız. Yemek takımınız çok şık keza bardaklarınız, sunum tabaklarınız… bu görsel şölenin yanında misafirlerinizin damaklarına hitap edecek muhteşem yemekler de hazır.

Masanızda göz dolduracak bir sürahi neden olmasın? Karaflar, zarif görünümlü sürahilerdir. Her türlü içeceğinizin sunumunu bu şık sürahilerle yapabilirsiniz. Hiç şüpheniz olmasın karaf, özel misafirleriniz için özel bir seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*