Hem Dekoratif Hem İşlevsel Banyo Çöp Kovası
Hem Dekoratif Hem İşlevsel: Banyo Çöp Kovası

Banyo…

Bir evin banyosu en temiz tutulması gereken iki yerden biridir. Diğeri bildiğiniz gibi mutfaktır. Evdeki her odanın dekorasyonu kadar banyonun dekorasyonu da önemlidir. Banyo dizaynınıza uyumlu gidecek ve evinize gelen misafirin cami tuvaletine girmiş hissi uyandırmaması için çöp kovanızın banyo dekorasyonu ile uyumlu olması önemlidir. Örneğin beyaz-yeşil renkleri ile tasarladığınız banyonuza siz eğer siyah çöp kovası koyarsanız elbette pek hoş karşılanmayacaktır. Biz de bu hususta banyonuza çöp kovası seçerken dikkat etmeniz gerekenleri küçük bir liste haline getirip takdirinize sunduk.

İçin Öneriler

Banyo Dekorasyonu
Banyo Dekorasyonunda Çöp Kovası Seçimi İçin Öneriler

Çöp Kovası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çöp Kovası Boyutu

Çöp kovası boyutu evinizin nüfusuna göre olmalıdır. Mesela kalabalık bir aileyseniz standart boyuttan daha geniş ve uzun bir çöp kovası seçimi uygun olacaktır. Sürekli değiştirmek zorunda kalmamalısınız aksi takdirde çöp kovasının ağzından taşan artıkları görmeyi kimse istemez.

Çöp Kovası Rengi

Çöp kovasını seçerken yukarıda da belirttiğimiz gibi renk en önemli unsurlardan biridir. Banyonuz dolap renklerinin yeşil ve beyazdan duvarlarının ise yine bir beyaz tonu olduğunu varsayalım. Bu tarz bir banyoya elbette simsiyah veya kırmızı bir çöp kovası pek güzel durmayacaktır. Böyle bir dizayna açık yeşil veya kahverengi 15 lt. çöp kovası hoş durabilir.

EWs Kahverengi 15 Lt. Çöp Kovası
EWs Kahverengi 15 Lt. Çöp Kovası

Çöp Kovası İşlevselliği

Çöp kovasının işlevsel olması da çok önemli. Eliniz aracılığı ile açılan çöp kovası kapağı sizi iğrendiriyor olabilir ya da gözünüze çok eski moda olarak gözükebilir. Bu hususta ayak pedallı çöp kovası tercihi yapmanız sizin açınızdan daha olumlu olacaktır. Bunun haricinde tekerlekli bir çöp kovası tercihi de aynı şekilde size olumlu geri dönüş sağlayacaktır.

Banyo Dizaynı
Banyo Dizaynında Çöp Kovası İşlevselliği Oldukça Önemlidir.

Çöp Kovası Malzemesi

Bu konu aslında çok kişisel bir tercih meselesi olması itibariyle bir genelleme yapmayı pek uygun görmüyoruz. Kurumsal mekanların tercih ettiği metal paslanmaz çöp kovalarını kullanmanızı engelleyecek hiçbir şey yok ancak ev banyosunun dizaynında metal bir çöp kovası tercihi biraz abes gözükebileceği için plastik kovaları tavsiye etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*