Ferah banyolar için ipuçları
Ferah banyolar için ipuçları

Banyolar hepimizin sıklıkla vakit geçirdiği yerlerdir. Ayrıca çoğumuzun çamaşır makinası orada bulunur. Bu yüzden dar ve sıkış tıkış banyolar yerine daha ferah banyoları tercih ederiz. Banyonuzun daha ferah ve geniş göstermenin pek çok yolu bulunuyor. İşte banyonuzu daha ferah gösterecek 5 fikir;

Açık Renk Fayanslar Tercih Edin

Koyu renk fayans tercihi banyonuzun daha küçük gözükmesine sebep olacaktır. Büyük banyolar için elbette tercih edilebilir. Fakat banyonuz küçükse ve daha ferah gözükmesini istiyorsanız açık renk fayans kullanmak her zaman daha mantıklıdır. Bu sayede banyonuz daha geniş ve ferah gözükecektir.

Fazla Objeler Kullanmaktan Kaçının

Banyolar zaten yeterince obje kullanılan yerlerdir. Şampuanlarımız, diş fırçalarımız, saç kurutma makinalarımız, parfümlerimiz vb. Bu yüzden süs eşyalarını minimuma indirerek banyonuzun düzenli olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem toplaması daha kolay olacaktır. Hem de daha ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz. Kullanacağınız aksesuarları sade seçmekte fayda göreceksiniz. Deterjanlık, sabunluk gibi parçalar ambalajlarından daha düzenli gözükecektir.

EWs beyaz renk ahşap saplı deterjanlık
EWs beyaz renk ahşap saplı deterjanlık

Doğru Işık Tek ve Eşit Işıktır

Loş ışığın dinlendirici olduğunu biliyoruz. Bu yüzden banyolarda da loş ışık kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat loş ışık gölgelere sebep olur. Bu karanlık köşeler banyonuzu olduğundan daha sıkışık gösterebilir. Bu yüzden beyaz ve güçlü ışıklar kullanmak her zaman daha mantıklıdır. Her yeri eşit aydınlatacak ışıklar tercih edebilirsiniz. Bu sayede gölgeli alanları azaltarak banyonuzun ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Aynalar Alanı İkiye Katlayabilir

Zaten her banyoda ayna bulunur. Bunun küçük olması bir dezavantajdır. Büyük ve yekpare aynalar alanınızı daha büyükmüş gibi göstermekte oldukça yararlıdır. Bu yüzden büyük aynaların illüzyonundan faydalanın. Banyonuzun daha ferah olduğunu göreceksiniz.

Aynalı ev dekorasyonu
Aynalı ev dekorasyonu

Boşlukları Doldurun

Banyoda kullanılacak pek çok obje vardır. Bu yüzden çamaşır makinanızın üstü ya da tavana yakın boşlukları dolapla değerlendirebilirsiniz. Bu sayede havlular ve diğer aksesuarlar için alana sahip olursunuz. Geniş ve tek gözlü dolaplardan kaçınmak önemlidir. Unutmayın bir şeye ihtiyacınız olduğunda dolaptan pek çok malzeme çıkarmak istemezsiniz. Onun yerine daha küçük ve kullanışlı çekmeceleri tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*