EWs Bohemia Miranda 2 Lt. Kristal Cam Sürahi
EWs Bohemia Miranda 2 Lt. Kristal Cam Sürahi

Kristal dekoratif parçalar aslında 70’li ve 80’li yılların vazgeçilmez ev süslerinden biri. Ancak vintage akımının hız kazanmasıyla ev dekorasyonunda tekrar popüler olmaya başladı. Kristal parçalar hem dayanıklı hem de anında evinize kaliteli bir görüntü kazandıracak. Kristalin kendine has ışıltısı, normal cam vazo ya da bardaklara göre daha şık bir görüntü yaratacak.

İçki Şişeleri ve Bardakları

Kristalin popüler olduğu 70’li ve 80’li yıllarda neredeyse her evde bir mini bar vardı. Evde yaşayanların içki zevkine göre şekillenen mini barlarda kristal bardak ve içki şişelerine yer verilirdi. Sizler de evinizin bir köşesinde hatta zigon bir sehpanın üzerinde bile kendi mini barınızı yaratabilirsiniz. Kristal kesme viski bardakları, şarap ve viski şişeleri ile kendinize ait keyifli bir alana sahip olabilirsiniz.

Bohema Lima Altın kristal viski bardağı
Bohema Lima Altın kristal viski bardağı

Oyun Köşesi

Eğer siz de satranç oynamaktan keyif alıyorsanız ve satrancı dekoratif bir parça olarak sergilemek istiyorsanız, kristal kesme taşlı bir satranç takımına sahip olabilirsiniz. Kristal satranç setinin, satranca karşı olan tutkunuzu ve motivasyonunuzu daha da arttıracağından şüpheniz olmasın.

Avize ve Mumluklar

Aydınlatma malzemesi olarak kristal kullanmak ise birçok yönden avantaj sağlayacaktır. Kristal taşların ışığı maksimum seviyede yansıtması avizelerinizin her zaman yeni ve temiz görünmesini sağlayacaktır. Kristalden kesilen mumluklar ise özellikle kesim şekline göre, mumu yaktığınız zaman etrafına verdiği yansımalarla loş ve büyüleyici bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır.

olimpiyat mumluk
Olimpiyat mumluk

Vazolar

İster yapay ister canlı çiçek olsun, evinizin dekorasyonunda çiçek ve bitki detaylarına yer vermeniz hem iç açıcı hem de keyif verici olacaktır. Kullanacağınız kristal vazolar ise çiçeklerinizin daha canlı ve çarpıcı renklerde görünmesini sağlayacaktır. İsterseniz kristal vazoları boş şekilde, masa ya da büfelerinizin üzerinde de kullanabilirsiniz.

Kahvaltı ve Akşam Yemeği Masaları

Belli bir kuşağın çocukluğu vitrinde misafir için ayrılmış kristal bardakları kullanamadan geçmiştir. Kahvaltıların olmazsa olmazı çaysa çayın olmazsa olmazı da şüphesiz ince belli bardaklardır. İsterseniz sabah kahvaltılarında ya da akşam yemeklerinde yemeğinize eşlik edecek içeceğinizi kristal bardaklardan içebilirsiniz. Kristal bardak takımları, sofralarınıza istediğiniz şıklığı da katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*