Evinizi Daha Büyük Göstermenize Yardımcı 4 Fikir
Evinizi Daha Büyük Göstermenize Yardımcı 4 Fikir

Çoğumuz eşyaların fazlalığından ve evimizin küçüklüğünden şikayet ederiz. Bu yüzden hem evde vakit geçirmek zorlaşır hem de yeni eşyalar almak gözümüzde büyür. Yapacağınız birkaç değişiklikle evinizin daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede eşyalarınızı daha kolay kullanır, yaşamak için daha fazla alanınız olur. İşte evinizi daha büyük göstermenizi sağlayacak dört ipucu…

Aynı Odayı Küçük Düzenlemelerle Birden Fazla Amaç İçin Kullanın

Salonunuzu hem oturma odası hem de yemek odası olarak kullanmak aslında oldukça basittir. Televizyonunuzu bir gömme dolabın içine yerleştirin. Böylece kolayca değişiklik yapabilirsiniz. Hem kim yemek yerken televizyon seyretmek istemez ki? Hemen koltuğunuzun arkasına yüksek bir yemek masası yerleştirebilirsiniz. Böylece yemeğiniz bittiğinde hemen önündeki koltuklarda vakit geçirmek odanızı birden fazla işlevle kullanmanıza yardımcı olacaktır. Üstelik yemek için ayrı bir oda kullanmamış olursunuz. Ayrıca oturma odanızın bir köşesine alacağınız şık ve geniş bir masa, oturma odanızda bir büfe görevi görürken aynı zamanda çalışma odası olarak da kullanabileceğiniz bir alan yaratır.

Evi Daha Büyük Göstermek İçin Neler Yapılabilir?
Evi Daha Büyük Göstermek İçin Neler Yapılabilir?

Mobilyalarınızı Duvara Paralel Yerleştirin

Mobilyalarınızın evdeki orta alanları kapatmadığına emin olun. Böylece size daha fazla hareket imkanı sağlayacaktır. Ayrıca bu mobilyaların pratik kullanıma uygun olması son derece önemlidir. Tekerlekli orta sehpalar size mobil bir rahatlık sağlar. Gerektiğinde alanı genişletebilirsiniz. TV ünitesini kitaplık olarak kullanarak başka bir alan işgal etmemiş olursunuz. Unutmayın evinizin orta alanları yaşam ve hareket alanlarıdır ve bu alanları mümkün olduğu kadar ferah ve kullanışlı tutmak yaşam standartlarınız için de oldukça önemlidir.

Mobilyaların Doğru Kullanımı
Mobilyaların Doğru Kullanımı

Evinizi Doğru Aydınlatın

Evinizin karanlık köşeleri odayı her zaman daha küçük gösterir. Bu yüzden geniş ve parlak avizeler kullanarak tavanı işgal etmekten, sert gölgeler oluşturmaktan kaçının. Abajurlardan, lambaderlerden ve misket mumluk kullanarak etrafa dağıtacağınız mumlardan yardım alın. Odanızın loş ışığı hem dinlendirici olacak hem de sizi ve konuklarınızı ferahlatacaktır.

EWs Mien Siyah Misket Mumluk
EWs Mien Siyah Misket Mumluk

Duvarlarınızı Doğru Renge Boyayın

Doğru aydınlatma ve dekorasyon tercihi ile duvar boyası birleştiğinde evinizin ne kadar genişlediğini fark edeceksiniz. Bu yüzden küçük odaları açık renge boyamak çok mantıklı. Böylece evinizin köşelerinin azalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca geniş aynalar kullanarak alanınızın arttığını gösteren illüzyonlardan faydalanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*