Dekoratif kafes modellleri
Dekoratif kafes modellleri

Kafes denilince aklımıza pek de evde kullanılacak bir şey canlanmıyor değil mi? Son zamanlarda yaratıcı fikirler, bizim bildiğimiz sınırların ötesine geçmiş durumda. Mutfağınızda, salonunuzda, balkon ya da bahçenizde hatta banyonuzda bile kafesleri kullanabilirsiniz. Aydınlatma, aksesuar, mumluk veya saksı bitkilerinizi koymak için bile kullanabileceğiniz bu özgün fikri nasıl uygulayabiliriz, ona bakalım.

Dekoratif kafeslerle hem aydınlatma hem şıklık yaratın
Dekoratif kafeslerle hem aydınlatma hem şıklık yaratın

Aydınlatma için Kafesler

Metal materyal kullanımı biliyorsunuz ki ev dekorasyonunda son zamanlarda revaçta olan ürünler. Dekorasyon alanında bu tarz ürünler farklı tasarımlarla, farklı renklerle ve farklı şekillerde karşımıza çıkıyor ve ciddi oranda talep görüyor. Avizelerde, baş ucu lambalarında, ayakları lambalarda kafesleri çok rahatça kullanabiliriz. Gümüş, altın, bronz ve rose gold seçenekleri ise en sık gördüğümüz metalik renkler. Ayaklı lambaderler için kanca ekleyip kafes kullanabilir, tavandan sarkıtabilir, masa veya raf üzerinde kullanabilirsiniz. Farklı tarzlar için farklı renklere boyanabilir olması da ailenizle beraber yapabileceğiniz güzel bir aktivite olabilir.

Daha farklı kullanımlar için bu kafesler mumlarla kullanabilirsiniz.  Alacağınız mumları ister küçük bir mum ister büyük bir mum olsun, bu kafesleri mumluk olarak kullanabilir, yine raf üzeri, tavandan sarkıtma olarak kullanabilirsiniz. Büyüklü ve küçüklü kafeslerle bir kaç mumu bir kaç kafesle yan yana koyarak basit ama güçlü bir köşe yaratabilir, orta sehpa üzerine koyarak dekorasyonunuzu canlandırabilirsiniz. Bu basit ama güçlü bir iç mekan dekorasyonu fikridir.

Birden fazla ampulu veya mumu büyük bir kafese koyarak daha fazla ışık elde edebilir, yerden tasarruf yapabilirsiniz.

Farklı bir fikir ise daha küçük boylarda kafeslerle kullanabilirsiniz. Tek bir kafes kullanmak isterseniz de birden fazla kullanmak isterseniz de, her tarza uyum sağlayabilecek bir fikir olduğu kesin.

Ews Mien Büyük Metal Tel Kafes
Ews Mien Büyük Metal Tel Kafes

Bitkiler için Kafesler

Sadece aydınlatma ile sınırlı kalmak istemezseniz ve evde bitkiler barındırmayı seviyorsanız kesinlikle bu fikri de denemelisiniz. Tavandan birden fazla kafesi sıra sıra sarkıtarak bahçenizi veya balkonunuzu eşi benzeri olmayan bir dış mekana çevirebilirsiniz.  Yine farklı yüksekliklerdeki masalar ve sehpalarla da bu kafesleri kullanabilir farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*