Dekorasyonda 2020’nin trendleri ZUCHEX’te sahne alıyor! Teknoloji alanındaki yeni gelişmeler ve artan sürdürülebilirlik şuuru, gelecek yılın trendlerine de şimdiden taraf veriyor. Türk konut ve mutfak eşyaları dalında gelecek yıl, tabiat ve teknolojinin ahengini sergileyen renkler, karşımıza çıkıyor olacak.

2020’de sade ve temel tonlr moda

– 2020 tasarım trendlerinde sade ve temel tonlar tartı kazanırken ana renklerin ise Mint Yeşili ve Lila olması öngörülüyor. Bununla birlikte turkuaz, yeşil ve mavi tonlarını da yeniden gelecek yılın eserlerinde sıkça göreceğiz.

– Dizaynda yalın, minimal, itimat duygusu yaratan Mint Yeşili, tıpkı vakitte teknoloji, bilim ve tabiat ortasındaki ahengi da söz ediyor. Hem geleceğe yönelik hem de tabiata ilişkin elementleri barındıran Mint Yeşilinin, dekorasyon trendlerinde retro – fütüristlik çizgilere ilham olması bekleniyor.

– Tabiatta ender görülen bir renk olan Lila ise, mavinin sakinliğini ve kırmızının gücünü birleştiriyor. Sakinleştirici ve yatıştırıcı tesire sahip Lila yaratıcı dizaynlar oluşturmak için ülkü bir renk olarak öne çıkıyor.