Koridor dekorasyonu nasıl olmalıdır?
Koridor dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Herkes bir eve gittiğinde ister kendi evi olsun, ister misafirliğe gittiği ev olsun, isterse de kiralamak ya da satın almak istediği bir ev olsun kapı açılır açılmaz o evde önünü görebilmesi için aydınlık olması lazım ki insanın girer girmez içini ferahlatsın. Bastığı yeri görebilsin betona mı basacak yoksa bir boşluğa mı basacak anlasın. O yüzden öncelikle evin güneş alması gerekir. Eğer güneş almıyorsa https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-kirmizi-sarkit-avize adresinde bulabileceğiniz çok iyi bir avize yardımıyla ya da herhangi bir aydınlatma yöntemi ile girişin aydınlatılması gerekir ki güzel başlangıçlar olsun.

EWs akrilik kırmızı sarkıt avize
EWs akrilik kırmızı sarkıt avize

Parkeler

Zeminin soğuk buz gibi bir beton olmasının yerine parkeyle döşeyip üstüne de yumuşacık bir kilim ekleyerek eve girildiğinde ayaklarınızın sert bir betona basmak yerine yumuşak bir zemine basmasını sağlayabilirsiniz.

Saksılar 

Antrenin belli köşelerine içinde güzel çiçeklerin olduğu renkli saksılar koyarak bir yaşam enerjisi elde edilebilir.

M ayaklı küçük saksı
M ayaklı küçük saksı

Aynalar 

Aynalar kullanarak koridorun genişliğini derinleştirmekte mümkündür. Ancak feng shui öğretisine önem veren biriyseniz kapının karşısında ayna kullanılmaması önerilir. Çünkü kapı açılır açılmaz iyi ya da kötü enerjiler eve daha girmeden geri gider. O yüzden aynaların kapının yanlarında kullanılması önerilir.

Dolaplar

Ayakkabı dolabı, portmanto kullanarak ayakkabılarınızı, montlarınızı, şapkalarınızı bu kapaklı dolaplar ardına sallayabilirsiniz. Eğer çok fazla montunuz ceketiniz yoksa gövdeli askılıklar yerleştirerek farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kumbara ve Anahtarlık 

Ayakkabı dolaplarının üzerine bir tane açılabilir kumbara koyabilir içine bozuk paralarınızı atabilirsiniz. Biriken bozuk paraları ekmek almaya gittiğinizde ya da eve bir sipariş verdiğinizde oradan kullanarak size kolaylık sağlamış olur.

Koridor dekorasyonu anahtarlık
Koridor dekorasyonu anahtarlık

Ayrıca ayakkabı dolabının üzerine dekoratif bir anahtarlık ya da çok hoş tabak gibi bir şey koyabilirsiniz. İçine evinizin, arabanızın anahtarlarını koyar sürekli anahtar arama derdinden kurtulabilirsiniz.

Resimler 

Duvarlara size iyi gelen ya da size bir şeyler hatırlatıp mutlu olmanıza vesile olan görsellerden bastırıp onları çerçeveletip asabilirsiniz. Hatta kişisel resimlerinizi bile çerçeveletip asarak sıcak bir görüntü elde edebilirsiniz.

Çok kalabalık olmayan girişler her zaman gelenleri daha çok cezbeder. Her yerin eşya olmasından ziyade sıcak ve samimi bir ortam hep daha öncelikli olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*