Bulaşık makinası yerleştirme
Bulaşık makinası yerleştirme

Bulaşık makinasını doğru kullanmanın pek çok faydası var. Öncelikle makinanızı az doldursanız da çok doldursanız da aynı enerjiyi ve suyu harcayacağını unutmayın. Bu yüzden makinanızı tam dolu kapasitede çalıştırmak size enerji açısından fayda sağlayacaktır. Fakat düzensiz yerleştirilmiş ya da kapasitesinden fazla doldurduğunuzda makinanız tüm bulaşığınızı yıkamayacak, bu da size zaman ve enerjiye mal olacaktır. Makinanızı doğru yerleştirmenin birkaç püf noktası var. İşte o püf noktaları.

Bulaşık makinası nasıl yerleştirilir?
Bulaşık makinası nasıl yerleştirilir?

Tabaklar Her Zaman Alt Rafa

Bulaşık makinanızın rafları zaten bunun için yapılmıştır. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli yer, tabaklar için ayrılmış bölümün eğimli olmasıdır. Bunun nedeni suyun aşağıdan gelmesidir. Bu yüzden dik duran tabaklar doğru şekilde yıkanmaz. Tabaklarınızı boyutlarına göre sıralamayı unutmayın. Boyutlarına göre, büyükler dışta – küçükler içerde olmalıdır. Hepsinin aynı yöne doğru eğimli olduğundan emin olun. Ayrıca bir aralığa tek bir tabak yerleştirin. Bu sayede tazyikli suyun etkisiyle tabaklarınız birbirine çarpıp kırılmaz.

Bardaklar ve Kaseler Aşağıya Bakacak Şekilde Durmalı

Bardaklarınız için ayrılmış bölümü göreceksiniz. Bu yer elbetteki üst raflardadır. Burada da bir eğim söz konusudur. Bu yüzden bardaklarınız düzenli şekilde yerleştirmenizde fayda var. Kase ya da bardaklarınızı dizerken hepsinin ağzının aşağıya doğru baktığından emin olun. Böylece aşağıdan gelen su bardaklarınızın ve kaselerin içini temizleyebilir.

Bulaşık makinesi yerleştirme
Bulaşık makinesi yerleştirme

Çatal ve Kaşıklar İçin Ayrılan Yerlere Dikkat

Çatal, kaşık ve bıçaklar, yemeklerde en çok kirlenen ve hijyene en dikkate edilmesi gereken parçalardandır. https://www.ews.com.tr/bicak-setleri adresinden bıçak setlerine ulaşabilirsiniz. Pek çok insanın kullanıma tabidir. Bu yüzden onlar için, makinanızda bir bölme olmalı. Bu bölmeyi aşağıdaki rafa yerleştirmelisiniz. Bulaşık makinalarının ısıtma sistemleri altlarda bulunur. En sıcak yerlere, en kirli parçaları koyarak, hijyeni arttırın. Unutmamanız gereken bir nokta da şudur, plastik ve erime tehlikesi olan parçaları makinada kullanmamalısınız. Eğer kullanacaksanız üst raflara yerleştirin. Böylece erime ihtimalleri azalacaktır.

EWs 5'li bıçak seti takımı
EWs 5’li bıçak seti takımı

Tencere ve Tavalar Alt, Orta Rafa

Yemek pişirdiğimiz kaplar, çok kirleneceği için onların temizlenmesi zorlaşır. Bu yüzden, onları ısıya en yakın yere ve ağızları aşağıya bakacak şekilde yerleştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*