Banyoyu olduğundan daha büyük nasıl gösterebiliriz?
Banyoyu olduğundan daha büyük nasıl gösterebiliriz?

Küçük çözümlerle banyonuzu daha büyük göstermek mümkün. Hem de bunu kırıp dökmeden yapabilirsiniz. Böylece sürekli toplamanız gereken bir banyo yerine şık ve düzenli bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Banyoyu daha büyük gösterme ipuçları neler?
Banyoyu daha büyük gösterme ipuçları neler?

Fayansların Açık Renk Ferahlığı

Açık renklerin mekanları daha geniş gösterdiği herkesin malumudur. Bu bilgiyi kullanmak için en ideal yer küçük banyolardır. Böylece banyonuzun daha geniş gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Çekmeceleriniz Arttırın

Banyolar ıvır zıvırların en bol olduğu yerlerdendir. Fakat üst üste yığıla havluları, altlarda kalan deterjanlıkları kullanmak size her defasında külfet gibi gelebilir. Sık kullanılacak eşyaları çekmecelerinize yerleştirebilirsiniz. Bu sayede her aradığınız rahatlkla bulabilir, eşyalarınızın ortalıkta durarak yer kaplamasını engelleyebilirsiniz.

Her Yeri Eşit Aydınlatın

Loş ışıklar her ne kadar rahatlatıcı olsa da, bu banyolarınız için yanlış bir tercih olacaktır. Loş ışık gölgelere neden olur. Eşit ve güçlü ışıklandırmayla gölgeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Böylece daha geniş alanlar elde edebilirsiniz.

Geniş Aynalar Kullanın

Ayna kullanmak sık tercih edilen bir illüzyondur. Banyonuzda bu illüzyonu kullanmaktan kaçınmayın. Çünkü zaten ayna kullanacaksınız. Bu yüzden küçük aynalar yerine daha geniş aynalar kullanabilirsiniz. Bu sayede alanınız iki katına çıkıyormuş gibi gözükecek ve banyonuzu ferahlatacaktır.

Doğru Aksesuar Tercihi

Banyoda fazla aksesuar kullanmaktan kaçının. Çamaşır sepeti gibi banyonun olmazsa olmazları dışında fazla eşya, karışıklığa sebep olduğu gibi banyonuzu boğacaktır. Bu yüzden sadece gerekli aksesuarları seçerken şık tercihler yapabilirsiniz. Unutmayın banyonuzun sadeliği alanınızın genişliği demektir.

Banyo İçin dekoratif ve şık Ews Çamaşır Sepeti
Banyo İçin dekoratif ve şık Ews Çamaşır Sepeti

Boşlukları Değerlendirin

Çamaşır makinasını banyonuzda tutuyorsanız, üstünde boşluğu değerlendirmek için dolap kullanabilirsiniz. Böylece çamaşır makinası gereçlerinin yanında pek çok eşyayı orada saklayabilirsiniz. Her defasında diplerden deterjan çıkarmaya çalışmak bazen can sıkıcı olabilir.

Şeffaf-Yarı Şeffaf Duşakabin Kullanın

Mat duşakabinlerden kaçının. Bu bir anda banyonuzun duşakabin dışındaki alanını yarıya düşürecektir. Cam duşakabin kullanarak duş alanının da görüşünüze girmesini sağlayın. Duşakabin yerine duş perdesi kullanıyorsanız, duş yapmadığınız zamanlarda açık bırakabilirsiniz. Böylece daha geniş bir alan elde edersiniz.

Büyük Banyo Paspası Tercih Edin

Küçük ve birkaç parça paspas yerine yekpare ve geniş paspas kullanmanız banyonuzun daha geniş gözükmesini sağlayacaktır. Küçük parçalar göz yorduğu gibi banyonuzun sadeliği ve şıklığına uyum sağlayamazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*