Banyo sepeti modelleri
Banyo sepeti modelleri

Banyo dekorasyonu da evin diğer her alanı gibi önemli bir yerde duruyor. Güzel bir banyo yaratmak için çok fazla seçenek, geniş bir yelpazede kullanıcılara sunuluyor. Bu dekoratif ürünlerden en çok tercih edileni ise banyolarda saklama amacıyla kullanılan sepetler. Her yerde rastladığınız sepetleri beğenmiyor veya farklı alternatifler arıyorsanız, yazımız tam da size göre!

EWs pembe renk hasır saplı çamaşır sepeti
EWs pembe renk hasır saplı çamaşır sepeti

1) Atmayın, Dönüştürün 

Banyolarda kullanılan hasır sepetler hem pahalı bir piyasaya sahip hem de çok dayanıklı değil. Eğer siz de hasır seviyorsanız, aynı görüntüyü kendiniz de elde edebilirsiniz. Kullanmadığınız eski bir tencereyi atmak yerine ufak sepet yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey silikon tabancası ve hasır ip. Öncelikle tencerenizin dışına silikon sıkın ve hasır ipinizle tüm tencereyi kaplayın. İşte size minik bir sepet.

Hasır banyo sepeti
Hasır banyo sepeti

Eğer aynı şekilde bir çamaşır sepeti elde etmek istiyorsanız bu kez ucuza alabileceğiniz bir çöp kovasını kullanabilirsiniz. Çok kaliteli olmasına gerek yok, piyasadaki en ucuz çöp kovası bile işinize yarayacaktır. Yine aynı yöntemle silikon kullanarak hasır ipinizi çöp kovasının etrafına yapıştırabilirsiniz. Silikon yerine kuvvetli yapıştırıcılardan da yararlanabilirsiniz ancak silikon en dayanıklı seçenek olacaktır.

2) Hayal Gücünüzü Kullanın

Piyasada bir türlü sevdiğiniz tarzda sepet bulamıyorsanız, kollarınızı sıvamanız gerekiyor. İster sepet olsun ister kıyafet, eğer bir tasarım sevildiyse, tasarımcılar uzun süre boyunca benzer tarzlarda ısrarcı oluyorlar. Ancak bir tasarımın herkes tarafından beğeniliyor olması sizin de beğeneceğiniz anlamına gelmiyor. Sade bir sepet edinerek üzerinde istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. İsterseniz silikon tabancasıyla küçük çiçek, yaprak ve kelebekler yapıştırabilirsiniz. Bir diğer fikir de kanaviçe tasarımlar yaratmak. İster yazı ister şekil olsun, çok kolay şekilde elinizde işlediğiniz kanaviçelerden bir sepet örtüsü yapabilirsiniz.

Evde sepet yapımı
Evde sepet yapımı

3) Duvar Montesiyle Yerden Tasarruf Edin

Banyonuz küçük olabilir veya tabiatınız gereği sadelik seviyor olabilirsiniz. Bu durumda ise yeri değil duvarları kullanmak en uygunu olacaktır. İsterseniz dışarıdan aldığınız ya da yazımızdaki önerilerle hazırladığınız sepetleri duvara monte edebilirsiniz. Bu sepetlerde isterseniz havlularınızı, isterseniz saç kurutma makinesi gibi eşyalarınızı muhafaza etmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*