Banyo kokusunu gidermek için
Banyo kokusunu gidermek için

Banyo kokusunun aslında birçok sebepleri var. Bu Sebepleri bilmeden asla banyo kokusunun nasıl gidereceğimize de bilemeyiz. Önceliğimiz kokunun nereden geldiğini bulmak veya koku yapacak olan yerleri belirlemek.

Banyo kokusu nasıl geçer?
Banyo kokusu nasıl geçer?

Banyo Kokusuna Neden Olabilecekler:

 • Evinizde klozet bulunuyorsa oradan gelecek olan kötü kokular sebep olabilir.
 • Banyonuzun lavabosundan kaynaklanan bir koku oluşabilir.
 • Eğer çamaşır makineniz banyonuzda bulunuyorsa, gider hortumundan kaynaklı olabilir.
 • Banyonuzun yer süzgecinden kaynaklı oluşmuş olabilir.
 • Banyonuzun havasız kalması ve sabunluk kullanılmaması gibi durumlarda koku oluşumuna sebep olabilir
Banyo kokusunu gidermek
Banyo kokusunu gidermek

Banyo Kokusundan Kurtulmak İçin İpuçları:

 • Banyonuzda alafranga tuvalet kullanıyorsanız mutlaka kontrol etmeniz gerek bir nokta var. Çünkü alafranga lavabolar banyolara zeminle beraber vida yardımı ile monte edilir. Eğer bu vidalama işlemi iyi yapılmamış ise mutlaka alt tarafından kötü kokuyu kaçırıyordur. Mutlaka vidalama işlemini gözden geçirin.
 • Banyo lavabosunun sifonu ile pimaş boru arasının tam olarak oturmamasından kaynaklanan bir sorun olmuş olabilir mutlaka bu iki bölümü gözden geçirin oluşmuş bir boşluk varsa iyice sıkarak kapatınız. Çünkü açık bir yer olması kötü kokunun oradan dışarı çıkmasına sebep olabilir.
 • Eğer sizin de çamaşır makineniz banyoda ise gider olarak kullandığınız boruları da mutlaka kontrol etmenizde fayda olacaktır. Oluşabilecek bir hava boşluğu oradan da kötü koku sızmasına sebep olacaktır. Gider borularının birleştiği yerleri mutlaka sıkıca kapatınız.
 • Banyo yer süzgeçlerinin artık eskimiş olmuş olması da derz dolgusunu kaybetmiş özelliği de olabilir. Mutlaka yenisi almak için gözden geçirin.
 • Duş aldıktan sonra mutlaka banyonuzu havalandırın. Çünkü içerisini belli bir ölçüde nem oluşacaktır. Bu nem içeride beklediği zaman havasız kalınca işin içinden çıkılmaz bir kötü kokuya sebep olacaktır.
 • Duş kabininize sabunluk kullanmanız en önemli noktalardan birisidir. Sabunlarda oluşacak olan nemden nasibini alacaktır ve kötü kokuyu barındıracaktır. Çok şık ve kullanışlı bir sabunluk tercih edebilirsiniz Banyo seti takımları için https://www.ews.com.tr/ews-5-li-banyo-seti-takimi-5 adresini ziyaret edebilirsiniz.
  EWs 5'li banyo seti takımı
  EWs 5’li banyo seti takımı

Bu Başka Bir Koku!

Bunca çözüme ve ipucuna karşı kokunuz hala gitmediyse mutlaka banyo ve lavabo alt yapınızda tıkanıklık ve çatlaklık meydana gelmiş olabilir. Bu tür çözümler için profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*