Banyo Fırçası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Banyo Fırçası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her sabah kalktığınızda veya gün sonunun yorgunluğunu atmak istediğinizde vücudunuzu suyun gücüyle arındırırken aynı zamanda ferahlamış olmanın verdiği etkiyle kendinizi iyi hissetmenin verdiği mutluluk tarifsizdir. Sizi bu kadar iyi hissettiren bir alanın elbette en iyi şekilde sterilize edilmiş olması gerekir. Çünkü kireçli, kirli bir alanda banyo yapmak temizlenmenizi engeller. Bu doğrultuda banyo fırçaları, temizlik malzemeleri seçerken özen gösterilmelidir. Peki banyo fırçası seçerken nelere dikkat etmelisiniz ?

1) Fırça Şekli

Fırçanın şekli itibariyle her fırça her ortamı temizlemeye yardımcı olmaz .Yuvarlak bir alanı temizlerken kare bir fırça yeterince temizlik sağlayamaz. Güzel bir temizlik istiyorsanız kullanacağınız fırçanın, fırçayı kullanmanız gereken alana uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Banyo Fırçası Şekli Nasıl Olmalıdır?
Banyo Fırçası Şekli Nasıl Olmalıdır?

2) Fırça Tellerinin Kalın / İnce Olması

Fırçanın tellerinin etkisi de gözardı edilmemelidir. Çok kalın ve sert teller, temizlenecek alana göre şekil  alamadığı takdirde kirleri uzaklaştırmayacağı gibi kirin yayılmasına sebep olabilir. Çok ince teller ise kiri uzaklaştırma konusunda yetersiz kalacaktır. Bunun için  fırça tellerinin çok ince veya çok kalın ve sert olmamasına, orta düzey bir sertlikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Banyo Temizleme Fırçasının Kalitesi Nasıl Olmalıdır?
Banyo Temizleme Fırçasının Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

3) Kalite

Her eşyanın olduğu gibi banyo fırçalarının da kalitesi, önem verilmesi gereken bir husustur. Çabuk kırılan, çabuk yıpranan, çabuk dağılan her şey sizleri maddi ve manevi olarak yorabilir. Bu durum banyo fırçalarının seçiminde de önemli rol oynar. Banyo aksesuarlarının kaliteli ve  her türlü kimyasala dayanıklı olması, ürünün uzun ömürlü olmasına ve kullanım rahatlığına katkı sağlar.

Banyo Temizleme Fırçasında Renk Seçimi
Banyo Temizleme Fırçasında Renk Seçimi

4) Renk

Banyo fırçalarının temizleme etkisinin dışında  rengi de önemlidir. Banyo alanı küçük dahi olsa banyonun içine konulan aksesuarlarla alanı geniş göstermek, göze hoş görünmesini sağlamak mümkündür. İstediğiniz,beğendiğiniz aksesuarları bulabilir ve banyonuzu istediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Daha şık, daha kullanışlı, daha kaliteli bir banyo dekorasyonu yaparken aynı zamanda bütçenizi de koruyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey seçim yapmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*