Banyo dekorasyonu
Banyo dekorasyonu

Renkler, yaşamımızın her alanında algımızı güçlendirerek cisimleri, mekanları hatta duyguları bile anlamlandırırlar. Yaşam alanlarımızda da güçlü bir dekor unsuru olarak karşımıza çıkar. Evinizin dekorasyonunu yalnızca kişisel zevklerinizin özgün yansıması olarak görmemelisiniz. Profesyonel yaklaşımlar ile yaşadığımız mekânı olduğundan daha ferah, daha büyük ya da daha kullanışlı hale getirerek mekânın fiziksel dezavantajını fırsata çevirmeniz mümkün olabilir. EWs 5'li banyo seti takımı

EWs 5’li banyo seti takımıBanyolarda hijyen noktasında kullanabileceğiniz aksesuarlar kısıtlıdır. Bu sebeple fayansların renkleri, duvarların renkleri ve dolapların renkleri kullanacağınız sınırlı sayıdaki aksesuar ile uyum içerisinde olmalıdır. Öncelikle banyonuzun boyutu doğrultusunda istediğiniz dekoru oluşturmanız gerekmektedir. Dekorunuza uyumlu olarak aksesuarlarınız seçer ve bunlara uyumlu banyo setinize de vererek dekorunuzu tamamlarsınız. Banyo seti modelleri için https://www.ews.com.tr/ews-5-li-banyo-seti-takimi-1 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Banyonuzda Kullanmanız Gereken Renkler

Aksesuarlarınızın kısıtlı olduğunu söylemiştik. Önce banyonuzun temel renklerini seçerek bu doğrultuda karar vermeye başlamanız gerekir. Devamında da paspas, havlu ve çöp kutusu gibi küçük detaylara karar vermeye başlayabilirsiniz.

EWs çelik kapaklı çöp 12 lt
EWs çelik kapaklı çöp 12 lt

Eğer küçük bir banyonuz var ise koyu renklerden kaçınmanız daha doğru bir karar olacaktır. Banyonuzu daha ferah gösterecek beyaz, açık mavi ve krem gibi yumuşak tonlar tercih edebilirsiniz. Aksesuarlarınızı ise bunlara göre ton olarak daha açık veya daha koyu olarak da seçebilirsiniz. Banyonuzun nereden ışık aldığı bu noktada önem arz etmektedir. Işığın geldiği yere göre renklerinizin güzel bir yansıma oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

Banyo Zemininde Ve Duvarlarda Renk Seçimi

Banyonuzda oluşturmak istediğiniz havayı zeminde kullanacağınız ana malzeme banyonunuz temel ambiyansını oluşturacaktır. Günümüzde çok çeşitli imkanlar bulunmaktadır. Fayanstan, ahşap ve taş dekoruna kadar pek çok seçenek vardır. Zevklerimiz doğrultusunda banyonuzda oluşturmak istediğiniz romantik hava, ferah görünüm, modern görünüm ya da minimal bir tarzı bu seçenekler ile sağlayabilirsiniz.

Romantik Hava

Banyonuzda oluşturmak istediğiniz romantik havayı pembenin yumuşak bir rengi ve beyazı kullanarak sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız aksesuarlarda bu iki renk ile uyumlu olursa hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. İstediğiniz takdirde zeminde ahşap bir doku kullanarak doğal bir görünüm de yakalayabilirsiniz.

Ahşap banyo örnekleri
Ahşap banyo örnekleri

Ferah Renkler

Mavinin, grinin ve beyazın uyumu ile banyonuzda iç açıcı bir görüntü sağlayabilirsiniz. Aksesuarlarınızda bu üçlüye uygun turuncu dokunuşlar veya ahşap detaylar ile daha sıcak bir hava yakalayabilirsiniz.

Modern Görünüm

Grinin en koyu tonlarını ve siyahı birlikte kullanarak size sade ve modern bir görüntü sağlayacaktır.  Aksesuarlarınızda beyaz tercih ederek de sert bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Minimal Görüntü

Yalın bir görüntü için grinin tonları ile hardal sarısı ve turuncu gibi iç açıcı renkleri kombin oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*