Bambularla Mutfakta İşlevsel Şıklık Yaratma
Bambularla Mutfakta İşlevsel Şıklık Yaratma

Bambulara sıradan ağaç gözüyle bakamayız. Onların sadece bir ağaç değil, aynı zamanda inşalara bir mesaj taşıdığına inanan ülkeler bulunmaktadır. Bu mesaj Hindistan’da çok çabuk büyümesinden dolayı dostluğu, Çin’de ise uzun boyundan dolayı uzun ömrü simgelediği düşünülür. Çabuk yetişmesi sanayide kullanılması için insanları teşvik etmiştir. Bambu dışında bu kadar hızlı yetişen başka bir ağaç yoktur. Hem hızlı yetişmesi hem de sağlıklı olmasından dolayı da kısa zamanda mutfakta en önemli parçalar olmayı başarabildiler. Kesilen bir bambunun yerine başka bir bambunun hemen yetişmesi doğayı katletmeme açısından da ayrı önem taşımaktadır.

Bambu Mutfak Dolapları
Bambu Mutfak Dolapları

Bambu Sağlıklı Mı?

Bambuların büyüme aşamasında sadece yağmura ihtiyaç duyarak büyümesi ve dış malzeme olarak hiçbir şey kullanılmaması da ne kadar doğal ve sağlıklı olduğunu gözler önüne serer. Sağlıklı olan bir malzemenin bir o kadar da şık olması bizler için bambuyu vazgeçilmez kıldı.

Aldığımız bambuların şık olmasının yanı sıra çok amaçlı olması da bize kazanç sağlayan diğer önemli detaydır.  Örneğin, kullanacağınız bambu servis tepsisinde tatlıları, peynir çeşitlerini, reçellikleri, üzüm ve kuruyemiş çeşitlerini sunabilirsiniz. Sizin yaratıcılığınız ile daha birçok çeşitte sunum tabağı hazırlayabilirsiniz.

Bambu Aksesuar Tepsi
Bambu Aksesuar Tepsi Örneği

Bambuları Nasıl Saklamalıyız?

  • Bambular şık oldukları kadar hassas oldukları için de saklanması ve bakımı konusunda özen isteyen ürünlerdir.
  • Bambu ürünlerinizi çok sık kullanmaktan kaçınınız. Ne kadar çok kullanırsanız o kadar çok yıkanacak ve ürününüz bir o kadar çok yıpranacaktır.
  • Bambu ürünlerinizi direkt olarak güneş ışığından uzak tutunuz. Güneş ışığı zamanla ürününüzün çatlamasına neden olacaktır.
  • Bambu ürünleriniz kirlendiği zaman kurumasını beklemeyin. Leke tutma olasılığını ortadan kaldırmış olursunuz.
  • Yıkadıktan sonra ürününüzü muhakkak kurulayınız.
Bambu Bakımı
Bambu Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bambu Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bambular yetişme esnasında hiçbir kimyasala ihtiyaç duymadıkları gibi bakımı esnasında da kimyasal istemezler. Tamamen doğal ürününüzü, doğal olan zeytinyağı ile kullanım sıklığına göre yağlamanız bambunun hem uzun ömürlü olmasına hem de her zaman yeni durmasına olanak sağlayacaktır. Ürününüzün büyüklüğüne göre damlattığı yağı pamuk ile her tarafına yedirdikten sonra kurumaya bırakın. Tüm İşlem bu kadar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*