Toz torbasız elektrikli süpürge
Toz torbasız elektrikli süpürge

Evlerin olmazsa olması, hayat kurtaran bir elektronik alet olan elektrik süpürgesi, 90’lardan itibaren hızla evlerimize adımını atmaya başladı. Çalı süpürgeleri, gırgırlar derken emiş gücü yüksek toz torbalı elektrik süpürgelerinin becerisi tüm ev kadınlarının dikkatini çekmişti. Öğrenci evlerinde de ailelerin yeniledikten sonra eski ama çalışıyor diye kıyamayıp atamadıkları eski tip süpürgeler sayılarını gittikçe arttırdı. Fakat yeni dönem elektrik süpürgeleri bir devrim niteliğinde olacağa benziyor. Aynı güce sahip fakat torbayla uğraşmaksızın temizlik yapan elektrik süpürgeleri…

Toz torbasız elektrikli süpürge modelleri
Toz torbasız elektrikli süpürge modelleri

Torbasız Olması Neyi Değiştiriyor?

Eski süpürgelere nazaran yeni nesil toz torbasız elektrik süpürgeleri büyük bir uğraşı ve masrafı da ortadan kaldırıyor. Torba değiştirme zahmetinden ve makineye uygun torba bulma derdinden kurtaran bu elektrik süpürgeleri aynı zamanda emiş gücü yüksek ve filtreleriyle aynı klimalardaki gibi havayı temizleme özelliklerine sahip. https://www.ews.com.tr/ranger-toz-torbasiz-elektrikli-supurge adresinden toz torbasız elektrikli süpürgeye ulaşabilirsiniz.

Ranger toz torbasız elektrikli süpürge
Ranger toz torbasız elektrikli süpürge

Diğer Özellikleri Nasıl Olmalı?

Toz torbasız elektrik süpürgeleri, torbalılara göre daha sessiz olurlar. Bu tür süpürgeler daha az elektrik harcamakta, A ve daha üst sınıflar içerisinde gösterilmektedir. Sessiz olmaları, evlerinde bebek veya evcil hayvanı bulunan bireyler için daha avantajlı olduğu gibi, aynı zamanda istediğiniz saatte rahatlıkla çalıştırma imkanı da sağlar.

Dediğimiz gibi filtreli olan bu süpürgeler, havayı daha temiz hale getirmektedir. HEPA(High Efficiency Particulate Air) adı verilen bu filtre, havayı içine çekerken hava içerisindeki toz, polen ve mikrobakteriler gibi mikroorganizmaların hepsini havadan ayırarak, süpürgenin geri bırakacağı havayı temiz hale getirir. Bu sayede geri atılan hava torbalı süpürgelerin bıraktığı havaya göre daha temizdir.

Toz torbasız süpürge
Toz torbasız süpürge

Torbasız süpürgelerde toz dolum oranı şeffaf hazneden görülebildiği için, ne kadar süre daha çalıştırılabileceği rahatlıkta görülebilir. Fakat torbalı süpürgelerde sık sık kontrol edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda torbalı süpürgelerde torbanın dolması, filtreyi de etkilemekte, bu durumda emiş gücünü de azaltmaktadır.

Son olarak her üründe olduğu gibi garanti sürelerinin elektronik aletlerde ne kadar önemli olduğunu söylemek gerekir. 1-2 senelik garanti sürelerinin bu tür aletlerde bir anlam taşımayacağı, garanti sürelerinin daha uzun olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*