Açık renk ev dekorasyonu
Açık renk ev dekorasyonu

Açık renk tercihinizi mobilyalardan, duvarlardan hatta yer döşemelerinizden yana bile kullanıyolar olabilirsiniz. Ne olursa olsun her eve yakışabilecek, her zevke hitap edebilecek dekoratif seçeneklerimiz için yazımızı okumaya devam edin.

Açık ev dekorasyon fikirleri neler?
Açık ev dekorasyon fikirleri neler?

Her hangi bir oda için veya tüm eviniz için açık renklerde bir dokunuş için ilk dikkat etmemiz gereken şey mobilyalar olmalı; koltuklarınız, yemek masanız veya karyolanız gibi mobilyalar evin odak noktaları olduğu için bu mobilyaların istediğiniz renklerde olması evin çehresini bir anda değiştirecektir. Yumuşak çizgilere sahip örneğin beyaz veya krem renkte bir salon odayı geniş ve ferah gösterir. Yinede mobilyaları değiştirmeden faydalanabileceğimiz bir çok fikir mevcut. Tadilat ve mobilyaları değiştirmek giib bir masraf yapmadan ufak dokunuşlar ile evinize yumuşak ve ferah bir hava katmak için neler yapabiliriz bunu konuşalım.

Masa ve Sehpa Aksesuarları

Orta sehpalarda veya yemek masalarında açık renk tepsiler, vazolar veya tabaklar kullanarak bu alanlar üzerinde bir dikkat noktası oluşturabilirsiniz. Bu konuda mum ve mumluk seçenekleri ya da şamdanlar da size yardımcı olabilecek aksesuarlardır.

Masa ve sehpalarınızı süsleyecek Ews Mumluk
Masa ve sehpalarınızı süsleyecek Ews Mumluk

Örtüler ve Battaniyeler

Özellikle kış aylarında koltuklarınıza, yataklarınıza serebileceğiniz kalın veya ince örtüler odanın havasını bir anda değiştirebilir. Düz renklerde veya farklı desenlerde olabilecek açık renk tüylü battaniyelerinizi kış aylarında yatak ve koltuklara sererek kontrast yaratabilir, ortama sıcak bir hava katabilir ve en önemlisi istediğiniz o ferah atmosferi yakalayabilirsiniz.

Mutfak Araç Gereçleri

Mutfaklar, değişiklik yapma konusunda çok esnek alanlar olmasada yapabilceğimiz bir şey var. Kullandığımı tüm araç gereçleri ayni tip metalden ve renkten seçmek. Farklı renkler ve metaryellerde eşyaların bulunması gözünüzü yorabilir. Aynı zamanda yakalamak istediğimiz açık renk ferahlığını da bozabilir. Bunu yapmamak için eğer mutfağınızda masa bulunduruyorsanız istediğiniz masa örtülerini kullanmanızı ve araç gereçlerinizi yine istediğiniz renklerde seçmenizi öneririm. Mesela ekmek dolabı, yağlık, yemek kaşıkları gibi ürünlerinizi istediğiniz renklerde seçebilirsiniz.

Banyo Aksesuarları

Banyolarımız da kullandığımız kilimler ve sabunluk gibi ögelerden faydalanarak tarzımı banyoya da yansıtabiliriz. Deterjanlık, sabunluk hatta diş fırçalıklarınızı bu şekilde seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*